«125 грн абонплати за сміттєбаки та труби – новий «податок на повітря», – «Наш край» пропонує Уряду відмовитися від свого рішення

В Уряді розроблений проект постанови про запровадження «комунального оброку». Урядовці вигадали, як змусити українців платити за комунальні послуги навіть у разі їхнього невикористання — запроваджується абонентська плата за користування холодною та гарячою водою, опаленням, за вивіз сміття.

Суть законопроекту: за постачання холодної та гарячої води, тепла та вивіз сміття треба додатково сплачувати абонплату — за сам факт користування такою послугою. Неважливо, користується споживач послугою чи ні, абонплата нараховується автоматично щомісяця.

При цьому Уряд чомусь взяв за основу абонплати розмір мінімальної зарплати, заклавши таким чином можливість підвищення абонплати разом із підвищенням мінімалки.

Формула розрахунку: мінімальна зарплатня х 2,58 х коефіцієнт витрат. Для опалення та гарячої води коефіцієнт складає 0,004, для холодної води — 0,0035, на сміття — 0,0015.

Таким чином, місячна абонплата за опалення становить 38,42 грн, за гарячу воду — 38,42 грн, холодну воду — 33,61 грн, сміття — 14,4 грн.

«Наш край» закликає Уряд відмовитися від цих планів та не вигадувати нові способи підвищення комунальних послуг. Запровадження «комунального оброку» призведе до збільшення неплатежів та, як наслідок, може вбити житлово-комунальну сферу.

Теги: , , , ,