Особлива увага – людям похилого віку, — «Наш край»

Другий місяць осені починається з особливої дати. 1 жовтня у всьому світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку, проголошений Генеральною Асамблею ООН, а в Україні це також і День ветерана. Представники політичної партії «Наш край» в районах області з особливою увагою та турботою провідали людей, одарованих мудрістю та сивочолих ветеранів, щоб допомогти в вирішенні їхніх життєвих питань. Користуючись можливістю передали багатьом посуд, солодощі, необхідні продукти, а подекуди позавозили і зимові речі.

В деяких районах людей похилого віку та ветеранів вітали по особливому. В Баштанському, Веселинівському, Доманівському, Кривоозерському, Казанківському та Березанському районах голови районних організацій партії «Наш край» особисто привітали мешканців районів та вручили подарунки. Так в Казанківському районі голова «Нашого краю» Василь Кузін разом з депутатом Миколаївської обласної ради Іваном Чіпаком відвідали відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання територіального центру соціального обслуговування.

«Найбільше багатство людей у віці – досвід, знання, уміння, мудрість, вони творили нашу історію, розбудовували Казанківщину, передавали знання та досвід сучасному поколінню. Це наші батьки, а значить, і наша відповідальність з року в рік, з дня в день турбуватись про них та робити все від нас залежне, щоб їхнє життя на старості років було комфортним і щоб якомога меншій кількості людей в похилому віці доводилось недоїдати та відмовляти собі в лікуванні через брак грошей», — говорить Василь Кузін.

За його словами Казанківська районна партійна організація «Наш край» разом з депутатом обласної ради від партії «Наш край», жителя Казанківщини Іваном Чіпаком намагаються завжди реагувати вирішення соціальних питань, які торкаються життя людей, а особливо людей похилого віку.

Особливу увагу відчули і люди в Баштанському районі, яких привітав Петро Жигалкін, голова «Нашого краю» на Баштанщині, Веселинівського району, де голова Веселинівської районної організації партії «Наш край» Сергій Свердан традиційно особисто привітав кожного з земляків похилого віку.

 

Від імені голови партії «Наш край» в Миколаївській області Юрія Кормишкіна привітали людей похилого віку в смт. Доманівка. Подарунки передала голова виконкому партії Ольга Остапчук.

«Від імені голови партії «Наш край» Юрія Кормишкіна щиро дякую кожному з вас за ваше життя, за ваш вклад в розвиток Доманівщини. За золоті руки, які працювали на землі, за добрі серця, які виховували дітей, за силу та бажання жити і кожен день віддавати часточку себе рідному краю. Низький вам уклін і дай Бог вам міцного здоров’я і ще 100 років життя», — сказала Ольга Остапчук у вітальному слові та вручила від імені Юрія Кормишкін подарунки, солодощі, посуд.

В Кривому Озері привітання з Днем похилого віку та Днем ветерана України люди отримали від голови «Нашого краю» в Кривоозерському районі Павла Бузинського та депутата районної ради Мирона Лисиганича. Березанський районний будинок для людей похилого віку також не залишився без уваги. Голова Березанської районної організації партії «Наш край» Валентин Гуртовий, депутат Березанської районної ради Михайло Галаєв та член партії «Наш край» Людмила Богославець відвідали людей, яких обслуговує центр та також, як і в інших районах, приділили особливу увагу, вручили подарунки.

Для довідки:

Міжнародний день людей похилого віку.

Дата покликана привернути увагу суспільства щодо проблеми упередженого ставлення до літніх людей,  оскільки вони часто зіштовхуються з дискримінацією в суспільстві, на роботі, в транспорті, у медичних закладах. Це певною мірою перешкоджає реалізації їхнього потенціалу і негативно впливає на здоров’я, самопочуття та добробут.

Упереджене ставлення до літніх людей – данина досить  поширеному уявленню про те, що ігнорування і дискримінація літніх людей – соціально прийнятне явище.  Це призводить до знецінювання ролі людей похилого віку і виключення їх з громадського життя.

Згідно з міжнародною класифікацією, людиною похилого віку вважається особа, яка досягла 65 років. Таких людей в усьому світі близько 700 мільйонів, а це майже кожна десята людина на Землі.

За даними ООН, до 2050 року число тих, кому за 60, сягне 2 мільярдів людей. В Україні налічується 6,9 млн громадян віком від 65 років.

У світових рейтингах за рівнем життя літніх людей Україна традиційно посідає одне з останніх місць, а найкомфортнішими для людей поважного віку є Швейцарія, Скандинавські країни, Німеччина та Канада.

Україна як повноправний член ООН підтримала ініціативу міжнародного співтовариства і також відзначає сьогодні День людей похилого віку. Рішення про щорічне відзначення в Україні Міжнародного дня громадян похилого віку та створення належних умов соціального захисту пенсіонерів, інвалідів, одиноких непрацездатних громадян затверджено урядовою постановою від 26 вересня 1997 року «Про щорічне відзначення Міжнародного дня громадян похилого віку».

 

Теги: ,