В Миколаївському районі підтримали ініціативу «Нашого краю» та присвоїли Погановському звання «Почесного громадянина»

Є люди, яких можна назвати віхою нашої Миколаївщини. Такою особистістю в Миколаївському районі став 69 річний Віктор Погановський. Заслужений майстер спорту, Заслужений тренер України, Олімпійський Чемпіон з кінного спорту. По-чоловічому рішучий, і водночас сором’язливий:

 

«Почав я займатися у кінно-спортивній секції у віці 11 років при радгоспі «Іскра» села Варварівка ( в майбутньому Миколаївська кінно-спортивна школа). Секцію заснував Олександр Львович Зозуля – полковник у відставці, обдарований тренер та педагог, який став моїм наставником».

 

Про свої досягнення говорить неохоче.

 

«Я просто жив і займався улюбленою справою. Ніколи не думав про нагороди. А чим хизуватися? Я і учням своїм кажу: якщо щось робити, то з бажанням. Якщо насолоджуєшся процесом, то і результат буде».

 

А насправді, Віктору Олександровичу є чим похвалитися. В 16 років він виконав норматив майстра спорту. Протягом багатьох років успішно виступав. Став 20-кратним Чемпіоном СРСР, виграв 8 етапів Кубка Миру Вольво, неодноразово був переможцем і тренером престижних міжнародних змагань. Входив у 10-ку найкращих вершників Європи та Світу. Виборов Золоту Олімпійську медаль в командному заліку в 1980 році. 26 років був членом збірної СРСР, з яких 15 років – капітаном команди.

В 1986 році отримав вищу освіту у Миколаївському педагогічному інституті і паралельно зі спортивною кар’єрою займався тренерською діяльністю. Підготував 29 майстрів спорту, одного майстра спорту міжнародного класу. Завдяки діяльності Віктора Погановського Миколаївська кінно-спортивна школа стала найкращою в СРСР.

«Я неодноразово отримував пропозиції переїхати до Москви на постійне проживання та роботу. Але я патріот рідного міста та кінно-спортивної школи, в якій  працював з перших днів її існування, завжди відмовлявся від цих пропозицій».

І зараз Віктор Олександрович працює головним тренером по конкуру у філії «Південний племконецентр» ДП «Конярство України», готує коней і спортсменів до змагань.

 

Саме це стало поштовхом для голови Миколаївської районної організації політичної партії «Наш край», директора Миколаївської кінно-спортивної бази – Філія Південний племконецентр ДП «Конярство України» Андрія Добровольського ініціювати присвоєння Віктору Погановському звання «Почесний громадянин Миколаївського району Миколаївської області»

«Це легенда кінного спорту, олімпійський чемпіон, видатний спортсмен минулого і сьогодення. Підготував плеяду учнів, які стали видатними спортсменами, і продовжує на даний час роботу з молоддю. Попри  пенсійний вік, фактично є активним у повсякденній роботі на базі філії. Від природи по особливому відчуває та з любов’ю ставиться до коней. Є взірцем для нинішнього покоління спортсменів. Відрізняється тим, що ставить високу ціль перед собою та підлеглими, впевнено йде до неї. Вболіває за долю філії та розвиток кінного спорту в цілому», — наголосив під час вручення нагороди Андрій Добровольский, яке відбулося під час ХІХ сесії Миколаївської районної ради.

Так само сором’язливо, як і розповідав про себе, Віктор Олександрович приймав привітання від колег та односельців.

«Це висока нагорода для мене. Я дякую своїм, вчителям, учням – всім, хто був поруч під час перемог та поразок. Я і молодь вчу – бути вдячними краю, де ти виріс», —  сказав розчулений  Віктор Погановський.

Теги: , , , , ,