За ініціативи та підтримки «Нашого краю» в Парутиному відкрито бюст Герою України Федору Іванову

Після декількох місяців збору коштів, будівельно-реставраційних робіт в Парутиному, силами земляцтва відкрито пам’ятний бюст Герою України Федору Іванову.

Ініціатором такої значної для парутинців події став староста с. Парутине Всеволод Ільїн, обраний від партії «Наш край». Саме він поставив собі за мету аби пам’ятний знак справжнього патріота своєї землі стояв на головній площі і надихав оточуючих. Всім селом збиралися кошти на створення бюсту, долучилися, навіть, спонсори з Миколаєва.

Приєднався до відновлення пам’яті про Героя України та умілого господарника і голова партії «Наш край» в Миколаївській області Юрій Кормишкін, таким чином підтримавши ініціативу не тільки своїх партійців, але й громади села Парутине.

«Я пишаюся жителями Куцурубської громади, парутинцями, пишаюся членами команди «Нашого краю»: старостою Всеволодом Ільїним, депутатом Куцурубської ОТГ Миколою Кепіним, які не тільки задались метою побудувати бюст своєму земляку, але й в короткий термін втілили все в реальність. Об’єднавши зусилля, ми всі разом довели, що уміємо цінувати тих господарників, тих земляків, тих керівників, які важкою працею на землі розвивали рідний край. Майбутнє – це не тільки завтрашній день. Майбутнє – це, в тому числі, і вдячність, повага та розуміння вчорашнього. І я буду завжди поруч з тими людьми, які уміють берегти та примножувати», — сказав Юрій Кормишкін.

На відкриття пам’ятника прийшло майже все село, родина Федора Іванова, голова Куцурубської ОТГ, заслужений діяч мистецтв України Дмитро Кремінь, гості з обласного центру та Очаківщини. Багато теплих слів та подяк було сказано на честь колишнього керівника «Ольвії». Федір Іванов –та людина, яка назавжди залишила свій слід на сторінках історії с. Парутине.

Народився Федір Іванов 6 квітня 1940 року в селі Старо-Богданівка Миколаївського району Миколаївської області в селянській родині. Батько Іванов Антон Миколайович, мати — Іванова Зінаїда Михайлівна. Після здобуття середньої освіти пішов працювати. Трудовий шлях почав столяром в 1959 році на Миколаївському суднобудівному заводі «Океан». Закінчивши Херсонський сільськогосподарський інститут в 1968 році, почав шлях хлібороба. Працював головним агрономом колгоспу «Зоря» на Березанщині. З 1971-1985-й роки — головний агроном в колгоспі «Україна» Очаківського району. У 1985 році очолив радгосп та за короткий термін вивів його в передові — підприємство «Ольвія» Очаківського району. Парутинському палацу культури можуть позаздрити багато великих міст. Ф.А. Іванов звів справжній рідкісний в Україні сільський центр.

Ф.А. Іванов — вже заслужений працівник сільського господарства у 2000 році захищає дисертацію і отримує звання кандидата наук з рослинництва. Практик і науковець він постійно працював над проблемою підвищення врожайності зернових в зоні ризикованого землеробства і мав стабільно високі результати. Сільгосппідприємство «Ольвія» стало базою передового досвіду в області рослинництва, а пізніше — науковою базою для студентів Миколаївського аграрного університету. Школа Іванова визнана не тільки керівниками сільгосппідприємств півдня України, а й на міжнародному рівні. Батьківщина високо оцінила його працю, нагородивши вищою нагородою — Героя України; Князя Ярослава Мудрого V ступеня, «Знаком пошани».

Помер Федір Іванов 1 березня 2005 року.

 

Фото надані редакцією газети «Чорноморська Зірка»

Теги: , , ,