Прийняття рішення про підняття цін на газ призведе до зростання цін та збідніння українців, — «Наш край»

З 1 листопада ціна на газ збільшиться на 23,5%. В Україні немає родини, в якій не обговорюють сьогодні цю тему. З підвищенням тарифу на газ пов’язують найрізноманітніші події в суспільному та приватному житті. Та, перш за все, подорожчання геть усього.

«Уряд таки підвищив ціну на газ. Те, про що попереджав неодноразово «Наш край», – сталося. Уряд послухався МВФ, а не співгромадян. Під тиском понад мільйона підписів, які зібрала наша партія, уряд зменшив свої апетити та підвищив ціну на газ на 23,5%, тоді як планувалося на 60 %. Але й це чимало: на країну очікує зростання цін та збідніння українців», — впевнені в партії.

При подорожчанні енергоносіїв миттєво зростають витрати на виробництво та доставку майже всіх продуктів. Тобто, збільшення тарифів на газ робить мінімальний споживчий кошик українців ще дорожче, ніж прогнозували раніше аналітики. Звичайно, підуть в гору ціни й на усі інші товари та послуги.

Нагадаємо, газ становить майже 80% вартості теплогенерації. Отже, за словами експертів, при підвищенні ціни палива на 25%, цифри в платіжках громадян збільшаться на 20%.

Про те, що число одержувачів субсидій будь-якими шляхами – всупереч логіці подій – тільки зменшуватиметься, свідчить проект Держбюджету на наступний рік, який вже пройшов перше читання. До бюджету, незважаючи на вимоги народних депутатів від «Нашого краю», Кабмін заклав на субсидії лише 55 млрд грн. А це на 16 млрд менше, ніж у 2018 році.

«Наш край» закликає Уряд посилити соціальний захист громадян! Надприбутки «Нафтогазу» мають йти не на премії його керівництву, а на компенсацію подорожчання найбіднішим.

«Треба посилювати систему субсидій та суттєво наростити видобуток українського газу, щоб знизити ціну на ринку та швидше відмовитися від співпраці з МВФ, щоб не виконувати їхні ультиматуми!», — наголошують в «Нашому краї».

Теги: , , , , ,