Юрій Кормишкін: «Грудневі вибори – випробування на спроможність та самодостатність громад»

В партії «Наш край» впевнені, що грудневі вибори дадуть значний поштовх розвитку та самовизначенні майбутнього громад. За словами голови Миколаївської обласної організації партії «Наш край» Юрія Кормишкіна, партія буде брати участь в виборах в усіх без виключення громадах та представить достойних для господарювання кандидатів. Адже крім того, що потрібно виграти вибори, важливо ухвалити бюджет. Тільки тоді вже з наступного року ОТГ зможе працювати у повну силу у новому форматі.

«Процес децентралізації і так затягнули, тому рішення ЦВК було не тільки логічним, а й для багатьох районів довгоочікуваним. Адже, залишилося не так багато часу, як нам здається. Сьогодні об’єднуються тільки ті, хто хоче розвиватися і щось робити на своїй території, кому небайдуже майбутнє своєї громади. Добровільне об’єднання громад є дуже важливим процесом. Новостворена громада отримує права міста обласного значення. Змінюються можливості – і відповідно на голову громади, депутатів покладаються інші повноваження, надаються інші права та ресурси. Тому «Наш край», беручи участь в виборах об’єднаних територіальних громад, завжди ретельно підходить до підбору своїх кандидатів. Наші люди – досвідчені управлінці, господарники, ті, хто віддає перевагу розвитку рідного краю», — відзначає голова «Нашого краю».

На думку Юрія Кормишкіна, грудневі вибори є і значним випробуванням для громад, адже часу на планування, утвердження бюджетів у них після обрання залишається не так багато.

«23 грудня не зовсім зручний час для проведення виборів, адже це кінець року, вибори восени чи навесні були б більш доречними. Бо часу для того, щоб розробити та прийняти нормальний реальний бюджет громади для фінансування з держбюджету з урахуванням всіх факторів залишається дуже мало. Це означає, що і голова, і депутати повинні бути компетентними людьми і мати розуміння, як треба працювати в місцевому самоврядуванні та встигнути прийняти місцеві бюджети», — зазначає голова «Нашого краю».

Юрій Кормишкін відзначає, що досвід попередніх виборів вкотре демонструє, що об’єднання громад має відбуватись по принципу спроможності.

«Я не раз вже пояснював, чому районам, які об’єднуються за принципом один район — одна громада простіше і швидше створити на своїх територіях успішні ОТГ. В дійсності  більшість невеликих ОТГ, що складаються з двох-трьох сіл, з самого початку переоцінили свої сили і сьогодні не справляються з узятими на себе зобов’язаннями. Все впирається в бюджет. І елементарна математика дає нам розуміння, що у більшої, ще не роздробленої ОТГ, не тільки більше бюджет, а й є більше можливостей заробляти, залучаючи інвесторів на свої території, і тим самим облаштовувати свою інфраструктуру комфортніше для місцевих жителів. На жаль, у багатьох районах у нас вже не вийде слідувати таким шляхом. Але навіть в тій ситуації, яка склалася, важливо діяти за законом і сприяти тому, щоб вибори пройшли чесно і люди дійсно висловили свою волю і обрали достойних кандидатів», — зазначив Юрій Кормишкін.

Нагадаємо, що Центральна виборча комісія призначила перші місцеві вибори в 125 об’єднаних територіальних громадах на 23 грудня. Про це повідомили у Відділі взаємодії із ЗМІ Секретаріату Комісії. Зокрема, в Миколаївській області вибори відбудуться в 12 громадах. Своє волевиявлення в грудні здійснять жителі Баштанського, Березнегуватського, Братського, Єланецького, Новоодеського, Первомайського, Новобузького та Снігурівського районів.

 

Теги: , , , , ,