Уряд має розслідувати діяльність керівництва «Укрпошти»: 4,5 млн селян хочуть залишити без пенсій, – «Наш край»

Уряд має вжити заходів для запобігання закриттю 7 тис. поштових відділень, через що 4,5 млн пенсіонерів можуть залишитися без пенсій. Про це заявив народний депутат від «Нашого краю» Сергій Шахов.

Він зауважив на потребі перевірки діяльності монополіста з надання поштових послуг.

«Уряду слід перевірити прозорість використання грошей «Укрпоштою». Зокрема – захмарні зарплати її топ-менеджерів. Якщо знайдуть порушення, притягнути керівництво до відповідальності. Якщо перевірка доведе обґрунтованість витрат, передбачити дофінансування пошти з державного бюджету. У будь-якому разі Кабінет міністрів має діяти рішуче та не допустити закриття 7 тис. поштових відділень, внаслідок чого 4,5 млн пенсіонерів можуть залишитися без пенсій», – сказав Сергій Шахов.

Народний депутат наголосив, що закриття поштових відділень матиме катастрофічні соціальні наслідки.

«По-перше, закриття відділень призведе до звільнення з роботи щонайменше 10-15 тисяч  працівників. По-друге, скорочення кількості листонош утруднить отримання пенсій для 4,5 мільйона пенсіонерів. Для багатьох літніх людей це стане катастрофою. Загалом, суспільство отримає болючу соціальну рану», – вважає Сергій Шахов.

На його думку, без поштових відділень села приречені на ще більшу відірваність від «цивілізації» та прискорене вимирання.

«Сільські відділення дають роботу жителям сіл, хоч і з мінімальною оплатою праці. Підтримують соціальну інфраструктуру у віддалених районах, піклуються про жителів маленьких населених пунктів», – підсумував Сергій Шахов.

Нагадаємо, керівництво «Укрпошти» вимагає збільшити тариф на доставку пенсій. В іншому разі погрожує закрити 5-7 тис. поштових відділень, переважно у сільській місцевості. Загалом «Укрпошта» утримує 12,8 тис. об’єктів поштового зв’язку. На пошті працюють 73 тис. людей, серед яких 31,2 тис. – листоноші. Нині зарплата листоноші становить близько 4 тис. грн. Керівник «Укрпошти» Ігор Смілянський офіційно задекларував свій заробіток близько 4 млн грн на рік.

Теги: , , , ,