“Наш край”: Влада має захистити права вірян від свавілля місцевих чиновників

Влада має посилити відповідальність за напади, захоплення або пошкодження релігійних споруд. Про це заявив народний депутат від партії “Наш край” Сергій Шахов.

Він закликав посилити відповідальність чиновників за участь у міжконфесійних протистояннях на боці однієї зі сторін.

“Із наближенням надання українській церкві Томосу на місцях почастішали заклики до перерозподілу культових споруд. У протистояння часто втягуються місцеві посадовці, що неприпустимо в країні, де церква відділена від держави. Це викликає бурхливу реакцію вірян та громадськості. Влада має посилити відповідальність за напади, захоплення або пошкодження релігійних споруд. Особливо, що стосується участі в таких конфліктах посадовців”, – зазначив Сергій Шахов.

Народний депутат наголосив, що збереження міжнаціонального та міжконфесійного миру – є одним із найважливіших завдань влади.

“Конституція та Програма діяльності Уряду передбачають створення рівних умов для релігійних організацій, недопущення міжконфесійних протистоянь. На щастя, попри неоднозначні події в країні, у нас ніколи не було ворожнечі на національному чи релігійному ґрунті. Це досягнення треба зберегти за будь-яку ціну”, – вважає Сергій Шахов.

Він закликав владу на законодавчому рівні заборонити втручання чиновників у діяльність релігійних громад.

“У відповідності до духу рекомендацій Парламентської асамблеї Ради Європи з питань захисту власності релігійних громад партія “Наш край” закликає українську владу запровадити п’ятирічний мораторій на повноваження місцевої влади передавати храми від однієї громади до іншої. Влада має тримати такі питання на контролі, усі суперечки мають вирішуватися лише у суді. Упевнений, дотримання законності й свободи совісті зробить нашу країну сильнішою”, – підсумував Сергій Шахов.

Нагадаємо, що в селі Старий Гвіздець Коломийського району Івано-Франківської області депутати сільради  одностороннім рішенням передали храм у користування однієї з церковних громад. Це викликало обурення у представників іншої громади. Поліція відкрила провадження. Суперечки за храми також тривають у селі Кути Шумського району Тернопільської області та місті Костянтинівка на Донеччині.

Теги: , , , , ,