Гендиректор «ПАЕК», голова «Нашого краю» Кормишкін показав нову котельню для соцсфери ректорам з усієї України

У четвер, 8 листопада, в Миколаїв з робочим візитом завітали керівники аграрних університетів з багатьох міст України на чолі з ректором Національного університету біоресурсів і природокористування України, екс-міністром освіти Станіславом Ніколаєнко. В ході спілкування вони обговорили проблеми, які на сьогодні існують в навчанні висококваліфікованих кадрів, а також ознайомились із результатом реконструкції системи опалення з встановленням додаткового обладнання в Миколаївському базовому медичному коледжі та Миколаївській міській лікарні №3.

Так, на території медколеджу була встановлена і вже запущена силами ТОВ «НІКТЕПЛОСЕРВІС» (група компаній «ПАЕК») нова модульна котельня потужністю 3 МВт. За словами генерального директора «ПАЕК», голови Миколаївської обласної партійної організації «Наш Край» Юрія Кормишкіна завдяки опаленню альтернативними джерелами енергії очікується відчутна економія бюджетних коштів.

«Все що ви сьогодні тут бачите – це результат плідної співпраці компанії «ПАЕК» та Миколаївського аграрного університету. Все від системи опалення до самого палива виробляється на території Миколаївської області нашими підприємствами. Ця мобільна модульна котельня потужністю 3 МВт може обігріти приміщень на 30 тисяч кВ.м. І саме завдяки цій новій для нас технології сьогодні і в Миколаївському базовому медичному коледжі, і в Миколаївській міській лікарні №3 тепло. Газ для українців став занадто дорогий, ми витрачаємо на обігрів наших домівок та соціальної сфери шалені кошти, а в результаті бачимо, що цього тепла не достатньо. В школах, дитячих садочках, лікарнях, які обігріваються за рахунок газу, холодно. Інвестуючи в альтернативну енергетику, компанія «ПАЕК» має на меті показати нашим людям, нашому бізнесу, нашій владі, що є можливість зовсім відмовитись від дорого палива вже в недалекому майбутньому. Це не тільки заощадження коштів, а і якісно кращі послуги», – зазначає Кормишкін.

В свою чергу, ректор Миколаївського базового медичного коледжу Сергій Губанов та головний лікар міської лікарні №3 Олександр Чеботарьов наголосили, що якісні зміни вже помітно, адже в приміщеннях закладів дуже тепло.

«Завдяки спільному проекту компанії «ПАЕК» і Миколаївського аграрного університету була розроблена документація, і була побудована котельня на території медичного коледжу, щоб забезпечити теплом ці дві установи. 1-го листопада у нас почався опалювальний сезон, і співробітники лікарні, і пацієнти відразу відчули абсолютно нову якість тепла. У всіх приміщеннях лікарні температура вище зони комфорту. І ми не відчуваємо присутності котельні поруч», – ділиться Чеботарьов.

Познайомившись ближче із новою технологією опалення Станіслав Ніколаєнко зізнався, що вражений зусиллям вітчизняних спеціалістів, які були докладені до реалізації такої ідеї на території Миколаївщини.

«Питання теплотехніки, енергозабезпечення на сьогодні дуже гостре. І пошук альтернативних видів палива на фоні постійного зростання цін на газ, на електроенергію, на всі теплоносії актуальне. І те, що в даному випадку зусиллями конструкторів-техніків, вчених, які проживають в Миколаєві,  вдалось сконструювати ці спеціальні котли на базі нашого аграрного університету, вдалось підібрати режими опалення, підготувати пелети – дуже високий показник. Результат ми побачили, і, порівнюючи ціну від міського «Комуненерго» і ціну, яку отримає медичний коледж, можна спостерігати суттєву позитивну різницю на користь цієї розробки. Я вважаю, що це дуже гарна справа, приємно, що це зроблено саме нашими вітчизняними конструкторами», – підкреслив Ніколаєнко.

Наприкінці делегація відправилась на Баловнянську виробничу базу ознайомитись з потужностями Костянтинівського елеватора.

 

фото та метеріал видання АгроЮг.

Теги: , , , , , , ,