Фракція «Наш край» в Миколаївській міській раді закликала колег-депутатів і мера Миколаєва Олександра Сенкевича формувати бюджет 2019 року на основі пріоритетів

Про це йшлося під час відкритого засідання фракції «Наш край» в Миколаївській міській раді. На заході були присутні також представники міської виконавчої влади — начальники департаментів і управлінь, голови районів, директори комунальних підприємств, віце-мери.


Керівник фракції Юрій Гранатуров нагадав, що вони вже кілька разів пропонували міському голові та виконавчим службам формувати бюджет за принципом визначення його пріоритетів на майбутній рік, з відповідним прийняттям бюджетної резолюції, яка дасть можливість планово, відповідно до програми соціально-економічного розвитку та всіх міських профільних цільових програм реалізовувати все на основі точних термінів і правильно пройденої і підготовленої заздалегідь проектно-кошторисної документації. Це стосується великих інфраструктурних проектів і тих пріоритетів бюджету, який планується на майбутній рік.

— Фінансова децентралізація дала набагато більші фінансові можливості. Але, на жаль, в силу різних причин і обставин, бюджет у нас приймався з урахуванням інтересів не тільки 54 депутатів і міського голови і окремих впливових громадян. Але і з урахуванням побажань, які приймалися під різного роду тиском мітингами, будь-якими діями, пов’язаними з тим, що треба було порушувати бюджетний процес і рухатися в напрямку того чи іншого соціального вибуху, щоб його знімати. Раніше ми жили за принципом політики аварійних ситуацій і латання дірок, а також робили серйозні речі і реалізовували великі об’єкти тільки за допомогою державних субвенцій, які вдавалося добувати на основі особистих зв’язків і різного роду дій, як приклад — школа №38, іншого способу не було . Сьогодні зовсім інша ситуація, у нас величезна кількість намірів, величезна кількість бажань. У нас кілька сотень проектів, які знаходяться в різній стадії, які декларуються з року в рік, але не реалізуються в силу того, що то завалюються тендерні процедури. . а здебільшого — ні підготовлених якісних проектів, які можна виставляти на реалізацію, працювати з державним фондом регіонального розвитку, — сказав Юрій Гранатуров.

Зокрема, депутат Сергій Карцев заявив, що на думку фракції «Наш край», основним пріоритетом міської влади на 2019 — 2020 роки має стати реконструкція існуючих систем комунікації — тепломережі, системи водовідведення та системи водопроводу.

— Довгий час ця проблема замовчувалася в силу того, що не було децентралізації, не було достатньої кількості коштів, які на ці цілі могли б бути спрямовані. Хоча сьогодні і є певний посил з боку центральних органів влади про необхідність розробити закон, по крокам з залученням чотирьох різних джерел фінансування — державний бюджет, місцевий бюджет, інвестиційний бюджет, бюджет меценатів і так далі. Але у нас немає часу. Можна йти цим шляхом, але ми вважаємо, що теплопостачання — це важливий першочергове питання, яке сьогодні необхідно вирішувати. Основним партнером міської ради та міста в цьому напрямку ми бачимо КП «Миколаївоблтеплоенерго», — сказав Сергій Карцев.

Юрій Гранатуров вважає, що мер Миколаєва Олександр Сенкевич повинен зібрати керівників фракцій, зацікавлених депутатів для вироблення загального концептуального рішення за пріоритетами бюджету, можливої ​​бюджетної резолюції і того, яким чином місто буде жити в 2019 — 2020 роках.

— Якщо ми будемо робити тільки те, щоб сподобатися своїм виборцям у кожного на своєму окрузі, у нас буде місто лавочок, дорожечек, урночек, і нічого серйозного. Фінансові можливості є, пора нам усім ґрунтуватися на здоровому глузді у взаємній повазі до всіх колег, — сказав Юрій Гранатуров.

 

Теги: , , , , ,