Перед затвердженням фінпланів на 2019 рік керівники збиткових комунальних підприємств повинні відзвітувати, — Юрій Кормишкін

Під час обговорення питання щодо затвердження фінансових планів комунальних підприємств міста Миколаєва член виконкому, голова Миколаївської обласної організації «Наш край» Юрій Кормишкін виступив з пропозицією заслухати тих керівників комунальних підприємств, де є збитковість і тільки після того, як буде заслухано звіт та будуть зрозумілими причини збитковості, затверджувати фінансовий план підприємств на 2019 рік.

За його словами, якщо підприємство збиткове з вини керівника, необхідно розглянути питання щодо його подальшого перебування на керівній посаді.

«Потрібно перевірити виконання затвердженого в минулому році виконкомом фінансового плану цих збиткових підприємств. Щодо директорів тих комунальних підприємств, які не виконали фінансовий план треба розглянути доцільність їх перебування на займаній посаді. Ті підприємства, які є збитковими і під керівництвом людини, яка займала посаду весь 2018 рік і не покращила фінансові показники, також розглянути питання доцільності його перебування на керівній посаді. Керівник, який керує цим підприємством рік чи два, але підприємство залишається збитковим, незрозуміло навіщо ми затверджуємо знову його фінансовий план. Розглянути детально і заслухати кожного, тому що є випадки, коли не по їхній вині підприємство стало збитковим. І тільки після детального вивчення затверджувати фінансові плани на наступний 2019 рік», – зазначив Юрій Кормишкін.

З пропозицією затвердити фінплани комунальним підприємствам виступила директор департаменту економічного розвитку міськради Тетяна Шуліченко. За її словами, за підсумками 9 місяців цього року 22 комунальних підприємства є прибутковими, 13 — збитковими. В даних фінпланах, які пропонується затвердити, фінансова підтримка передбачена чотирьом підприємствам: «Миколаївські парки», «Миколаївелектротранс», «Центр захисту тварин», «Міський інформаційно-обчислювальний центр».

Тетяна Шуліченко зазначила, що фінплани підприємств потрібно затвердити до 1 грудня, на що Юрій Кормишкін знову закцентував увагу, що перед прийняттям фінпланів на 2019 рік потрібно заслухати звіт про діяльність підприємств у 2018 році.

Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич погодився з пропозицією члена виконкому Юрія Кормишкіна, підкресливши, що Кормишкін є не тільки депутатом облради, а й успішним бізнесменом, який вимогливий до керівників підприємств.

«У нього, як успішного бізнесмена, є конкретні вимоги до керівників підприємств. У нього бачення наступне: якщо людина погіршує стан підприємства, він не повинен працювати на керівній посаді, або, якщо на це є об’єктивні причини, він повинен пояснити. Я думаю, що ми заслухаємо керівників підприємств на виконкомі», — сказав Сєнкевич.

Після цього на прохання Сєнкевича Шуліченко назвала збиткові підприємства. Зокрема, показали збитки «Стоматологія №3», ЖЕК № 24, «Капітальне будівництво м. Миколаєва», «Центр захисту тварин», «Миколаївоблтеплоенерго», ТК «Март», КЖЕП Центрального району м. Миколаєва, «Миколаївська ритуальна служба» , «Миколаївелектротранс», «Корабел», «Бриз», «Гуртожиток», «Міський інформаційно-обчислювальний центр».

У свою чергу мер запропонував винести проект рішення на голосування, виключивши збиткові підприємства, крім «Миколаївелектротранса» і «Миколаївоблтеплоенерго». Разом з тим, міський голова запропонував скликати на 30 листопада позачергове засідання виконкому, на якому заслухати керівників збиткових підприємств і потім вже затверджувати їх фінплани.

У підсумку, члени виконкому підтримали даний проект рішення.

 

Інформацію підготовлено за матеріалами сайту Мой город.

 

Теги: , , , , , ,