«Наш край» долучився до освітнього тренінгу «Жінки в політиці»

Жінки в Україні, які мають бажання займатися політикою, все ще стикаються із середовищем, яке характеризується потужними гендерними стереотипами та сприйняттям ролі жінок, яке не відповідає вимогам часу та суспільства. Про це та багато іншого йшла мова під час тренінгу для жінок з проведення виборчої кампанії. Захід відбувся в м. Одеса, в рамках програми «Просування політичної участі жінок в Україні» за фінансування Фонду розвитку ефективного врядування Великої Британії та Національного Демократичного Інституту.

 

«Незважаючи на прогрес, досягнутий на парламентських та місцевих виборах 2014 та 2015 рр. у сфері гендерної рівності представництво жінок в українській політиці залишається на низькому рівні. Цей дисбаланс найбільш помітний на національному та обласному рівнях. Наприклад, у 2016 році Україна посіла 53 з 57 місць серед країн-членів ОБСЄ за гендерним балансом у парламенті. На сьогодні представництво жінок у Верховній Раді України складає менше 12%», — зазначають тренери.

В той же час, під час заходу було відзначено, що ефективність участі жінок вже доведена – досвід ряду європейських країн говорить про позитивні зміни в різних сферах, де серед представників є жінки – освітній, соціальній, системі охорони здоров’я.

Партію «Наш край» від Миколаївської обласної організації на заході представила Юлія Рой, керівник PR — відділу політ сили. Вона відзначила, що «Наш край» уважно ставиться до освітніх програм, і співпрацює з міжнародними інституціями. Співорганізатор тренінгового циклу Національний демократичний Інститут підготував навчальний курс для жінок, які прагнуть реалізувати себе і побудувати політичну кар’єру.

 

«Для політика важливо знати свої сильні сторони і розвивати їх. Мета тренінгового циклу з жіночого політичного лідерства — вивести учасниць із зони комфорту, і тим самим розкрити їх внутрішній потенціал. Тренінг був побудований у форматі діалогу і розбитий на три модуля. Кожен модуль – як окрема підтема із запитаннями та завданнями. Учасниці вивчили види ефективних і об’єднуючих комунікацій, розбирались в практичних вправах, навчались, як відрізняти почуття від потреб і правильно висловлювати свої прохання та як вибудувати власну політичну кар’єру», — розповідає Юлія Рой.

Керівник PR – відділу зазначила, що в своїй роботі «Наш край» приділяє значну увагу по залученню жінок до роботи в партійній структурі, участі у виборчих кампаніях та підтримує жінок-кандидаток, які вирішили стати в депутатами чи очолити якусь інституцію.

 

«Ми бачимо, що з кожним роком, все більше жінок прагнуть проявити себе в політиці. Особливо це спостерігається на місцевому рівні. Вибори в об’єднаних територіальних громадах демонструють, що відповідальність за майбутнє громади здебільшого готові на себе брати саме жінки. В районах та селах їхня політична активність подекуди значно вища, аніж серед чоловіків», — підкреслила Юлія Рой.

Теги: , , ,