ПЕНСІОНЕРАМ ДОВЕДЕТЬСЯ МІНЯТИ ПОСВІДЧЕННЯ ТА КОЖНІ ПІВРОКУ ВІДЗНАЧАТИСЯ В ПФ

Уряд розробив законопроект щодо підсилення контролю над одержувачами пенсій.
Після його ухвалення пенсіонерам доведеться міняти пенсійні посвідчення, а потім кожні півроку з’являтися до відділення Пенсійного фонду, щоб особисто заповнювати реєстраційну картку. За офіційною версією, це необхідно, щоб пенсії померлих не дісталися шахраям. Проте, після набуття чинності, документ створить чимало проблем живим українцям. Але все за порядком.
У КРАЇНІ З’ЯВИТЬСЯ ПЕНСІЙНА ПОЛІЦІЯ?
Підвищення пенсій, що має розпочатися з нового року – спочатку військовим пенсіонерам, а з квітня – усім іншим, само собою по-требуватиме додаткових коштів з бюджету. Тому Кабмін лихоманить: де ці гроші взя-ти та як зменшити витрати.
Тим більше що підвищення пенсіонерам-силовикам, яких у країні близько 550 тис. осіб, передбачається суттєве – на 25%, або на 1200 грн, повідомляє «Сегодня».
Учинити в Кабміні вирішили просто. З одного боку, розширити повноваження
Пенсійного фонду, надавши йому раніше невластивих функцій Державної фіскальної служби. Тобто не лише видавати пенсії, а й контролювати своєчасну та повну сплату ЄСВ. З іншого – взяти під суворий контроль усіх пенсіонерів.
Ідею з контролем аналітики вважають більш ніж сумнівною та зазначають: те, що не надто виходить у фіскалів, навряд чи вдасться Пенсійному фонду. До того ж, оскільки ані фахівців, ані досвіду фіскальних структур у ПФ немає, це потребуватиме збільшення штату фонду.
І – дуже ймовірно – створення нового силового підрозділу на кшталт пенсійної
поліції. Загалом, утворять нову структуру й у такий спосіб «заощадять» державні гроші.
НА ЛІТНІХ ЛЮДЕЙ ОЧІКУЄ ПОСТІЙНИЙ
«ПЕРЕЛІК»
А ось пенсіонерам це додасть труднощів. Щойно законопроект ухвалять, їм доведеться обміняти пенсійні посвідчення, сфотографувавшись на них виключно в будівлі Пенсійного фонду –
на кшталт того, як зараз оформлюють закордонні паспорти.
А потім кожні півроку відмічатися – заповнювати реєстраційну картку в Пенсійному фонді або відділенні банку, що перераховуватиме їм пенсію (зараз банки оновлюють картки для пенсіонерів
щороку. – Прим. ред.). Одержувачам пенсій у руки – не на картку – доставлятимуть їх тільки за місцем реєстрації.
На думку чиновників, це необхідно, щоб усунути шахраїв і виявити тих пенсіонерів, хто, отримуючи гроші на
території України, постійно
проживає на тимчасово непідконтрольній території.
З огляду на те, що в Україні 11 млн пенсіонерів, щойно законопроект буде ухвалено, черги біля відділень ПФ вишикуються такі, що ажіотаж з отриманням біометричних паспортів минулого літа здаватиметься квіточками. Люди похилого віку, які мають важкі захворювання, почувши про новий закон, удаються в паніку: тут хоч би як 300 метрів до магазину дійти, а не те щоб застоювати багатогодинні черги та «показувати», що ти ще живий, кожні півроку. Хвилюються: якщо не зміг дійти та обміняти пенсійне – отже, залишишся без пенсії?!
Водночас аналітики відзначають, що можна не створювати ажіотаж і не нервувати маломобільних людей. Досить надати Пенсійному фонду доступ до реєстру померлих – і проблема шахрайства вирішиться сама собою. Але, схоже, у Кабміна щодо пенсіонерів зовсім інші плани.

Теги: , , ,