Депутати Миколаївської міської ради від «Нашого краю» показали достойні результати під час Всеукраїнської кампанії «Атестація депутатів місцевих рад»

Кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» стартувала в Україні з третього серпня 2018 року. Громадський моніторинг проводився в 16 обласних центрах, у Миколаєві зокрема.  Ініціатором кампанії виступила ВГО «Комітет виборців України».

«Ми маємо дуже низький рівень довіри виборців до депутатів місцевих рад. Одна з складових проблем – непоінформованість виборців через неефективне використання доступних для місцевих депутатів каналів комунікації. Втрачається прозорість, бо деякі обранці стають для свого електорату просто недоступні. Мета нашого моніторингу не тільки виявити недоліки комунікативного ланцюга, але й вказавши на недоліки, допомогти відновити його. Водночас підвищити рівень відповідності діяльності місцевих депутатів законам України», — розповідає координаторка кампанії в Миколаєві Олена Заворотченко.

У своєму оцінюванні організація керувалася, в першу чергу, законами «Про місцеве самоврядування», «Про статус депутатів місцевих рад», «Про запобігання корупції», «Про доступ до публічної інформації».

Оцінювання проводиться по заздалегідь встановленому переліку критеріїв , по кожному з яких оцінка реалізації повноважень може скласти від «0» до «5».

Серед критеріїв, по яким здійснюється оцінювання, — відкритість до виборців, прозорість діяльності, доброчесність представництва інтересів своїх виборців,  відповідальність за здійснення своїх повноважень.

«Ми перевірили наявність і достовірність  інформації про депутатів на сайті міської ради – особисту інформацію, інформацію про розміщення приймалень, номера телефонів, чи  відповідає графік і місце проведення прийомів громадян дійсності, висвітлення своєї громадської думки та діяльності в соціальних мережах. Результати не дуже втішні. Деяких депутатів ми не могли застати в дні прийому громадян у зазначеному місці,  деякі взагалі не проводять прийоми згідно графікам. Моніторили, наскільки налагоджений зворотній зв’язок з виборцями у соціальних мережах», — розповіла Олена Заворотченко.

Також вивчалась діяльність депутатів щодо відвідування пленарних засідань  та постійних депутатських комісій, персонального голосування, проведення звітних заходів. Для збору інформації використовувались офіційні сайти рад, партій і депутатів, інформаційні запити, моніторинг та аналіз публікацій в ЗМІ, соціальних мережах.

За результатами моніторгингу, з позитивного боку відзначили депутата Миколаївської міської ради від «Нашого краю» Сергія Карцева, обраного по Заводському району.

«Ми декілька разів приходили в особисту приймальню депутата. Прийом громадян проводився завжди згідно графіку самим Сергієм Миколайовичем та його помічниками. Приймальна обладнана згідно вимогам, проводяться записи. Існує зворотній зв’язок», — повідомила координаторка.

В приймальній голови депутатської фракції партії «Наш край» Юрія Гранатурова постійно знаходиться помічник депутата, який проводить прийом громадян. Приймальня також працює згідно графіка.  Депутат систематично оновлює інформацію  у соціальній мережі «Фейсбук», його сторінка наповнена  змістовною текстовою частиною, багато фото та відео.

Також високо була оцінена інформактивність в соціальній мережі депутата Владислава Єнтіна, обраного по Корабельному району.

У звіті моніторингу відзначено, що обранці від «Нашого краю» активно використовують партійний сайт для інформування про свою діяльність – цим можуть похвалитися лише дві політичні сили.  І, в цілому, депутати міської ради від партії «Наш край» показали достойні результати по всім критеріям оцінювання. Адже, достовірною інформація про прийом виборців серед депутатів міської ради зафіксована тільки у 64% обранців. Тільки 22% проводять прийоми особисто і регулярно. Ведуть сторінку у соціальній мережі та створюють власні дописи 46%. «Нашекраївці» у всіх пунктах входять у ці відсотки.

Кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» щодо моніторингу діяльності депутатів Миколаївської міської ради триватиме до кінця 2019 року. Перед депутатами фракції «Наш край» поставлене завдання взяти до уваги вимоги критеріїв та підвищити рівень комунікації з виборцями.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Теги: , , , , , , ,