На шляху до об’єднання. Здобутки та перспективи Калинівської та Маложенівської сільських рад

23 грудня на території Єланецького району мали відбутись перші вибори до ради єдиної в районі об’єднаної територіальної громади – Калинівської. Жителі 9 сіл: Калинівка, Водяне, Новоолександрівка, Уральське, Маложенівка, Богодарівка, Веселий Поділ, Кам’янка через введення на території Миколаївщини воєнного стану, поки, так і не змогли обрати депутатів ради та свого голову. Проте, незважаючи на це, Калинівській громаді уже є про що звітувати. Адже, протягом року голова Калинівської сільської ради Володимир Булах та голова Маложенівської сільської ради Тетяна Козуб, завдяки постійній підтримці депутата Миколаївської обласної ради від партії «Наш край» Юрія Кормишкіна, спільно працювали для того, щоб за 2018 рік покращити життя у вищевказаних селах та, об’єднавши зусилля, максимально підготувати населені пункти до роботи уже як єдиної громади.

Перші кроки до самостійності

Варто відзначити, що Єланецький район визнано одним із найбільш проблемних. В цьому районі, в порівнянні з іншими, значно повільніше проходять процеси, пов’язані з реформуванням місцевого самоврядування, ремонтом доріг, розвитком медицини чи освіти. Навіть той факт, що за чотири з половиною роки дії реформи децентралізації в Єланецькому районі не створено жодної об’єднаної територіальної громади, говорить про те, що влада в районі не зацікавлена в комплексному розвитку території та в передачі повноважень і фінансового ресурсу в об’єднані громади. Та й Калинівська громада не з’явилася, якби не послідовна та принципова позиція Юрія Кормишкіна, який довгий час проживав у Єланецькому районі, тут зареєстрував своє перше підприємство та і досі прописаний в с. Калинівка. Протягом тривалого часу він, як колишній депутат від Єланецького району, а потім як голова партії «Наш край» та просто людина об’єднував жителів Калинівської та Маложенівської сільських рад, допомагав робити перші кроки на шляху до самостійності, сприяв залученню додаткових коштів з обласного бюджету для реалізації місцевих інфраструктурних проектів, за власні кошти допоміг провести централізоване водопостачання.

Перше будівництво Храму Успіння Пресвятої Богородиці

Сьогодні Юрій Кормишкін будує церкву в Калинівській громаді. Перший камінь в будівництво Храму Успіння Пресвятої Богородиці в с. Калинівка Єланецького району закладено в травні 2018 року. На сьогоднішній час уже підготовлено фундамент, на якому незабаром розпочнеться зведення храму. Сам Юрій Кормишкін відзначає, що будівництво храму – це його особиста подяка жителям Калинівки за довіру та підтримку, а також вдячність єланецькій землі, яка помагає зрощувати хліб.

         «Своїм вкладом у будівництво цього храму я дякую рідній землі та людям, з якими я почав працювати в 2005 році. Адже своїми діями ми повинні доводити любов до того місця, де ми живемо і займаємось своєю улюбленою справою. В першу чергу, я хочу подякувати всій громаді села Калинівка за те, що колись ви мені повірили. І зведення храму ми повинні зробити для нас самих. Ми побудуємо першу церкву та разом зможемо ходити до неї і казати Господу Богу спасибі за те, що ми живі і здорові», – зазначив голова партії «Наш край».

За словами протоієрея Миколи Фатича, який і благословив подальше зведення храму, таке будівництво – велика благодать для духовного  розвитку громади.

«Наче сонце світить з неба, так і у нас в душі. Тому що дійсно на святу Калинівську землю зійшло благословення. Вже зроблений прекрасний фундамент, цоколь. Юрій Анатольович будує церкву і в тому числі будує домівку. Тому що в цій церкві будуть збиратись люди для молитви. І ми сподіваємось, що цей храм буде наповнюватись віруючими православними християнами. Сяятимуть купола, битимуть дзвони і зватимуть всіх нас у храм Божий до молитви, до одної єдиної сім’ї», – говорить протоієрей.

Варто зазначити, що наразі богослужіння проходить в старому будинку культури. В Калинівці не було церкви, тож Храм Успіння Пресвятої Богородиці стане першим.

Перший парк родинного дозвілля

Першим для жителів Калинівської громади став і парк для сімейного дозвілля, який розташований в с. Маложенівка. Завдяки згуртованості жителів та підтримці Юрія Кормишкіна, вічний пустир перетворився на молодий парк. Як розповідає Маложенівський сільський голова Тетяна Козуб Юрій Анатолійович, як завжди, відгукнувся на прохання допомогти з технікою для розчищення сміттєзвалищ на території Маложенівської сільської ради Єланецького району. За одну добу смітники перетворилися на підготовлені для паркової зони майданчики, на які було також завезено якісний грунт. В двох майбутніх зонах відпочинку висаджено 300 саджанців фруктових та паркових культур.

«Наш надійний помічник Юрій Анатолійович допоміг усім: і технікою, і саджанцями, і волонтерами. Разом ми втілили свою мрію про паркову зону», – поділилася Тетяна Козуб.

Кожна сім’я взяла під опіку саджанець. Тепер в кожної з них є своє родинне дерево, яке прикрасить їх рідний край.

Перші інфраструктурні проекти

На відміну від інших населених пунктів Єланецького району, які так і не стали на шлях об’єднання, в Калинівській та Маложенівській сільських радах уже на повну практикують реалізацію проектів по благоустрою, вдосконаленню інфраструктури та соціальному проектуванню. За сприяння Юрія Кормишкіна тільки з обласного бюджету вдалося залучити близько 1 млн. грн.. до бюджетів місцевих рад на ремонт доріг комунальної власності, заміну опалення в школах, покращення матеріально-технічної бази дошкільних навчальних закладів.

«Для мене особисто та для партії «Наш край» залишається пріоритетом в діяльності об’єднаних територіальних громад  – розвиток інфраструктури. Без якісного дорожнього сполучення між селами та районним центром  неможливо забезпечити якісну освіту, швидку медичну допомогу та соціальний захист. Після скрупульозно проведеної роботи з головами сільських рад, було направлено ряд проектів як від Калинівської сільської ради, так і від Маложенівської на конкурс мікропроектів на фінансування з обласного бюджету. Нам вдалося залучити близько 1 мільйона гривень. На ремонт доріг комунальної власності для Маложенівської і Калинівської сільських рад – 400 тис. грн.. На заміну опалення на твердопаливні котли в навчальних закладах сільських рад з обласного та місцевих бюджетів направлено 421 тис. грн..  – це Калинівська ЗОШ, Маложенівський дитячий садок. В 2019 році запланована заміна газового котла в Маложенівській школі», — розповідає Юрій Кормишкін.

Голова «Нашого краю» впевнений, що після виборів в Калинівську об’єднану територіальну громаду також вдасться завершити проект по водовідведенню.

Калинівська сільська рада – єдина в районі, що централізовано забезпечує населення водою

«Калинівська  сільська рада єдина в  Єланецькому районі, яка забезпечує населення з єдиної мережі технічною водою, – розповідає Калинівський сільський голова Володимир Булах, – Завдяки допомозі депутата Миколаївської обласної ради від партії «Наш край» Юрія Кормишкіна, генерального директора  ТОВ СГВП «Агро – Флагман» А.П. Бондарчука  проведено заміну труб  більше 1 км на поліетиленові, що дало змогу забезпечити водою кожну оселю». В свою чергу Маложенівський сільський голова Тетяна Козуб підтверджує, що питання водопостачання гостро стоїть і в інших селах, тож повністю підтримує ініціативу Юрія Кормишкіна щодо комплексного підходу у вирішенні цього питання уже для всієї громади та всіх сіл, які увійдуть до її складу.

Більше 15 тис. грн. у 2018 році виділено з бюджету Калинівської сільської ради на освітлення вулиць сіл Калинівка, Водяне та Уральське. З великими зусиллями, але вирішено питання пасажирського перевезення раз на тиждень до районного центру жителів сіл Калинівка, Уральське та Новоолександрівка.

Вдалося реалізувати проект «Енергозбереження та покращення матеріально-технічної бази спортивного залу Калинівської ЗОШ І-ІІІ ступенів – крок до майбутнього», на який було направлено з обласного бюджету 300 тис. грн та співфінансування з бюджету сільської ради – 50 тис. грн.

Не залишились без уваги в 2018 році і дошкільні навчальні заклади сіл Калинівка та Новоолександрівка. Виділивши з місцевого бюджету 65,5 тис. грн.., вдалося придбати холодильне обладнання, електричні плити, оргтехніку, мийні ванночки та інше. Також для покращення умов для здобуття освіти дітьми, Калинівська  сільська рада виділила кошти на районні програми в обсязі більше 120 тис. грн, з них на покращення харчування дітей молодших класів та обдарованих  дітей – 70 тис. грн.

Соціальна допомога та підтримка

Зуміли в Калинівській сільській раді закумулювати кошти також на медицину та соціальну допомогу. Так,18 тис. грн. направлено на покращення медичного забезпечення лікування хворих в районній лікарні, 3 тис. грн. на покращення харчування в медичній установі. З бюджету сільської ради виділялися кошти на соціальну допомогу жителям громади: матеріальна  допомога  учасникам АТО, ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС та воїнам-інтернаціоналістам  по 1000 грн. кожному, що склало  25 тис. грн. Надавалась допомога в оформленні технічної документації учасникам АТО на земельні ділянки площею до 2 га – 6500 грн. Було виділено допомогу хворим на лікування та післяопераційний період.

Окрім господарських питань, виділено кошти випускникам шкіл у розмірі 1500 грн. Для створення робочих місць жителям громади, які знаходяться на обліку в районному центрі зайнятості, виділено 31 тис. грн. Не залишили без уваги і дітлахів. До новорічних свят закупили подарунки для учнів шкіл, дітям з особливими потребами, малечі в дитячі садочки на 17 тис. грн. А тим людям, які відносяться до пільгової категорії, на зимовий період завезли два складометри дров.

Калинівська та Маложенівська сільські ради – перша громада

Юрій Кормишкін впевнений, що всі ці здобутки в Калинівській та Маложенівській сільських радах після виборів і формування уже спільного бюджету об’єднаної територіальної громади стануть ще більшими і разом у тісній співпраці голови та старости вдасться ще краще господарювати.

«В планах облаштування зон відпочинку та здоров’я в селах Калинівка та Маложенівка. Будівництво водогону в селі Маложенівка, заміна стальних, чугунних труб водопровідної мережі на полеетеленові в селі Калинівка. Огородження кладовищ та благоустрій населених пунктів. Продовжуючи програму Миколаївської обласної організації партії «Наш край» по впровадженню альтернативних видів опалення разом з громадою спільно планується переведення Калинівського, Новоолександрівського ФАПів на пелетні котли», — говорить Юрій Кормишкін.

Підтримує голову «Нашого краю» в майбутніх перспективах і Маложенівський сільський голова Тетяна Козуб, яка впевнена, що, отримавши самодостатність і акумулюючи значний фінансовий ресурс, при грамотному підході до управління вдасться більше всього зробити.

 «На 2018 рік були поставлені певні завдання для сільської ради. По-перше, це заміна газового опалення в Маложенівському дитсадку на енергозберігаюче. Друге завдання – ремонт доріг. У вересні виконали ямковий ремонт дороги по вул. В. Розкидного на суму 198 тис. грн. Ці кошти сільська рада отримала з обласного бюджету при сприянні депутата Миколаївської обласної ради від партії «Наш край» Юрія Кормишкіна. Третє важливе виконане завдання – ремонт спортивної зали в Маложенівській ЗОШ. Роботи виконувала ПП «Софія-Граніт». Вартість робіт становить 208 тис. грн. Ці кошти надійшли на умовах співфінансування  з місцевого  та районного бюджетів. Ми першочергово намагаємося вирішувати проблеми наших  закладів освіти та культури, адже там більшість часу проводять діти та молодь  нашої громади», – наголошує Маложенівський сільський голова.

Також в Маложенівській сільській раді за 2018 рік поповнили матеріально-технічну базу ДНЗ «Малятко» на 51 тис. грн.., а ДНЗ «Зернятко» – на 18 тис. грн. В «Малятко» придбано ігровий майданчик за кошти з державного бюджету. На обидва сільські клуби придбано акустичну підсилювальну апаратуру на суму по 27 тис. 500 грн. на кожен клуб. Також у школу придбано 4 плазмові телевізори, 2 ноутбуки, 2 принтери, 2 мультимедійних установки, музичний центр – всього на суму 100 тис. грн. Всі ці кошти отримані з державного бюджету.

Тож, поки інші  села Єланецького району чекають «милостині» від влади, Калинівська та Маложенівська сільські ради при підтримці Юрія Кормишкіна продовжують набирати обертів та впевнено крокувати до нових звершень та самостійності.

«Досвід нашої співпраці з головами сільрад ще раз доводить просту істину: тільки працюючи разом, єдиною командою, можна отримати результат. Якщо люди хочуть щось якісно змінити на краще, але не знають як це зробити, вони звертаються по допомогу. Так сталося з Калинівкою і Маложенівкою. І ніхто не заважає іншим так само прийти і поспілкуватись. Ще ніхто не отримав від мене відмову в допомозі. Всі ми хочемо, щоб наш край процвітав, але на жаль не кожен готовий реальними справами робити свій внесок на користь громади. Тож давайте наслідувати гарні приклади та творити наше майбутнє вже сьогодні», — наголосив Юрій Кормишкін.