Уряд має відмовитися від створення “соціальної поліції”

Уряд має відмовитися від створення “соціальної поліції”, яка стежитиме за отримувачами пенсій, субсидій, стипендій та інших видів державної допомоги. Про це заявив народний депутат від партії “Наш край” Сергій Шахов.

Він наголосив, що запропонований урядом законопроект “Про верифікацію та моніторинг держвиплат” порушує засадничі права громадян України.

“Урядовий законопроект передбачає створення нового державного органу — фактично “соціальної поліції” з колосальними повноваженнями на збір інформації про отримувачів субсидій, пенсій, стипендій та інших видів державної допомоги. Під “ковпаком” будуть операції громадян з рахунками, нерухомістю, Пенсійним фондом, зарплатами та багато іншого. Йдеться про тотальний контроль над життям людей, що порушує статтю 8 Конвенції з прав людини — право на повагу до приватного та сімейного життя, помешкання та кореспонденції”, — сказав Сергій Шахов.

Нововведення неминуче призведе до скорочення соціальної підтримки, вважає народний депутат.

“В будь-який момент людину зможуть позбавити пенсії чи субсидії, залишивши напризволяще. Особлива ж підступність, що громадян можуть зобов’язати повертати вже отриману допомогу. Отже робити їх “боржниками”. Це, безумовно, лякатиме людей. Кількість отримувачів держпідтримки скорочуватиметься. Уряд буде економити бюджетні витрати за рахунок пересічних українців та пенсіонерів. Населення зубожітиме. На державу очікують тисячі позовів як до українських судів, так і до Європейського суду з прав людини”, — сказав Сергій Шахов.

“Наш край”, зазначив Сергій Шахов, закликає уряд не вносити в Раду згаданий законопроект як такий, що суперечить принципам української держави.

Теги: , ,