Юрій Кормишкін розповів про здобутки області в сфері АПК за 2018 рік

Генеральний директор групи компаній «ПАЕК» Юрій Кормишкін, депутат Миколаївської обласної ради сьомого скликання, голова обласної організації партії «Наш край» очолює постійну комісію обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та соціального розвитку села. Про підсумки роботи комісії в аграрній сфері  для Миколаївсього регіону Юрій Кормишкін розповів у своєму інтерв’ю.

«Миколаївська область завжди була тим регіоном, який своїми досягненнями в аграрному секторі суттєво забезпечує загальнодержавну скарбничку. Цей рік не виключення. Особливу увагу хочеться звернути на системи зрошення нашої області, які довгі роки знаходилися в жахливому стані. В 2018, можна сказати, процес із збільшення зрошуваних земель нарешті зсунувся з мертвої точки. І у 2018 році ми прийняли програму по зрошенню, яка відкриє аграріям доступ до державних коштів, а це більше можливостей», – зазначив голова комісії з аграрних питань Миколаївської області.

Нагадаємо, Юрій Кормишкін ініціював звернення до Кабміну щодо рентної плати за користування зрошувальними системами.

Він наголосив, що на ринку землі аграріям навряд варто очікувати якихось кардинальних змін через продовження мораторію на продаж землі. Так, впродовж 2018 року на Миколаївщині було поставлено питання щодо збільшення орендної плати з метою збільшення надходжень до місцевих бюджетів.

«Маю сказати, що зі свого боку ми робимо все можливе. Хоча в той самий час в управлінні Держгеокадастру робота із переукладання орендних договорів затягується. Тому говорити про якісь результати і врегулювання цього питання досить важко», – запевняє Юрій Кормишкін.

Не менш важлива ситуація на Миколаївщині склалась із сільгоспземлями, що перебувають у власності бюджетних установ. В області існує багато шкіл і лікарень, які не в змозі самостійно вести господарство на власних землях. Тому на умовах суборенди вони віддають їх в користування підприємствам часом за плату, значно нижчу від ринкової.

«Можна тільки уявити, скільки недоотримують бюджети. Сподіваємось, що в майбутньому році, провівши інвентаризацію земель, ми в рамках чинного законодавства зможемо налагодити роботу в цьому напрямку», – сподівається генеральний директор групи компаній «ПАЕК».

Нагадаємо, в Миколаївській облраді пропонують не вилучати сільгоспземлі у бюджетних установ за умови порушення ними законодавства.

Юрій Кормишкін також додав, що в області було вирішено проблему з лісосмугами. Так, рішенням сесії було затверджено правовий механізм передачі лісосмуг, утворивши комунальне підприємство.

Депутат нагадав і про ще одне досягнення області – відзначення премією імені Федора Іванова кращих механізаторів Миколаївщини.

«На мою думку, також не менш важливим досягненням для області є повернення забутої традиції преміювання кращих механізаторів Миколаївщини. Я впевнений, що премія імені Федора Іванова дуже важлива для тих, хто щоденно працює на благо області», – наголосив Юрій Кормишкін.

Нагадаємо, 14 листопада 2018 року механізаторам Миколаївської області вручили премію героя України Іванова.

Теги: , , , , , , , ,