Заява Миколаївської обласної організації політичної партії «НАШ КРАЙ» щодо змін меж районів Миколаївської області, запланованих процесом децентралізації

Українська влада хоче змінити територіально-адміністративний розподіл України: існуючі в країні райони пропонують ліквідувати, а шляхом укрупнення, на їх місці створити нові. В результаті збираються залишити з існуючих майже 490 районів тільки 100.

23 січня 2019 року Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України опублікував на Урядовому порталі основні завдання процесу децентралізації на період до 2020 року. Згідно пропозиціям Уряду, в Миколаївській області планується залишити 3 райони: Миколаївській, Баштанський, Первомайський із центрами у відповідності до назв: Миколаїв, Баштанка, Первомайськ.

Крім того, у Верховній Раді України наприкінці року депутатами Андрієм Вадатурським та Миколаєм Федоруком зареєстровано законопроект №9279 «Про зміну меж районів  Миколаївської області», згідно з яким передбачено залишити замість 19 районів області тільки чотири: Миколаївський, Баштанський, Вознесенський, Первомайський.

Миколаївська обласна організація політичної партії “Наш край” виступає з різкою критикою методів проведення процесу децентралізації Урядом, відносно укрупнення районів Миколаївської області, а також законопроекту нардепів Вадатурського та Федорука. Адже, інформація стосовно планів народних обранців та Кабміну вже провокує соціальну напругу серед мешканців районів, які планують ліквідувати. “Наш край” вважає, що під загрозою опиняться обласні центри, які після реформування перетворяться лише в великі райцентри. А це в свою чергу призведе до поглиблення існуючого кризового становища в районах, яке і так загострюється через байдужість та бездіяльність Уряду. Розуміємо, що основною ціллю укрупнення районів є так звана оптимізація державних витрат у зв’язку із подальшим скороченням управлінського апарату, але вважаємо, що істинною метою є політичні цілі окремих представників влади.

“Наш край” звертається до Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України та вимагає, перш ніж приймати доленосне рішення щодо змін меж районів Миколаївської області, провести громадські слухання на місцях та запитати думку місцевих жителів, чи хочуть вони об’єднуватися з тим чи іншим районом. Вже потім винести питання укрупнення на сесії районних рад та Миколаївської обласної ради.

Звертаємося до Голови Миколаївської обласної ради Вікторії Москаленко з вимогою винести це питання на розгляд найближчої сесії Миколаївської обласної ради.

 

 

Теги: , , , , ,