«Реформа освіти просто знищує молодь Миколаївської області та інших регіонів», — Юрій Кормишкін

В своєму розгорнутому інтерв’ю голова обласної організації партії «Наш край» зауважив, що сьогоднішні умови вступу до вищів в Україні підштовхують молодь до виїзду не тільки з регіону, а й України.

«В нас яка ситуація: навіть розумна дитина може перехвилюватися і написати ЗНО погано і потім не мати змоги вступити до навчального закладу. І в кого є можливість, той не чекає ще рік, а відразу їде за освітою за кордон, бо там зможе навчатися в інституті і без тестів. Держава його примушує так робити. Сьогодні Польща, Німеччина  приймають до вузів без ЗНО, а навчання коштує майже так, як і в Україні. Тому треба або передивитися систему вступу в Україні в цілому, або надати можливість дітям, які не склали ЗНО, навчатися на платній основі», — наполягає Юрій Кормишкін.

На думку голови «Нашого краю», якщо грамотно налагодити систему вступу і навчання, не потрібно буде нікого примушувати вчитися і залишатися в Україні.

«Наприклад, в мене є можливість дати освіту своїм дітям за кордоном, але всі вони навчаються тут, у Миколаївських освітніх закладах. І не треба нікого ні до чого примушувати, треба стимулювати. Реформа освіти просто знищує молодь Миколаївської області та інших регіонів. Всі країни світу стимулюють, щоб молодь залишалася вчитися вдома, за власні чи бюджетні кошти – не має значення», — підкреслив Юрій Кормишкін.

Також грамотний підхід в підготовці кадрів припинить їх відтік за кордон в майбутньому.

«Хто сьогодні робить економіку нашої країни? Заробітчани та аграрії. І я, як керівник крупного підприємства, скажу, робота є, достойна зарплатня є, а ось кадрів немає. Бухгалтера в район, в село, на підприємство знайти дуже складно. Вже через 5-10 років в нас не буде кому сісти ні на комбайн, ні на трактор! Вихід треба шукати на державному та регіональному рівнях. Що зробили ми аграрною комісією Миколаївської облради, яку я очолюю – сформували регіональне замовлення. Тепер для абітурієнтів із сіл проводиться окремий конкурс, за підсумками якого вони зараховуються до ВНЗ. Зі студентами підписується трьохсторонній договір, який зобов’язує їх після закінчення університету протягом трьох років відпрацювати на підприємстві, куди їх направили. Для бюджету це невеликі кошти, передбачені на 52-х студентів, проте ми даємо молодим людям освіту, працевлаштування, можливість реалізувати свій потенціал на користь рідного краю, а підприємствам – кваліфіковані кадри», —  висловив думку Юрій Кормишкін.

А от хто буде шукати вихід з ситуації, що склалася в регіонах, залежить від результатів виборів.

«Тут вже все залежить від якостей тих людей, яких оберуть до влади: або грамотних управлінців, які зацікавлені в розвитку нашого краю, або самозванців, які цілеспрямовано йдуть до влади, щоб за рахунок простих селян збагачувати власні сім’ї. І ви мене запитували, якщо нема депутата, до кого звернутися, на виборах в ОТГ люди повинні обрати ту людину, до якої будуть звертатися. І для цього потрібно прийти і проголосувати. А у нас лише 30-35% ходять голосувати, інші проявляють правовий нігілізм, а потім кажуть, що погана влада…. Так у вас є шанс обрати ту владу, яку ви хочете. Моя особиста думка: якщо ви не ходили на вибори без поважних причин, то ви не маєте права казати, що влада погана. Бо ви допустили, щоб вона була саме така», — підсумував голова обласної організації партії «Наш край» Юрій Кормишкін.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Теги: , ,