«Наш край» ініціював включення до порядку денного сесії обласної ради питання щодо зміни меж районів

Кабінет Міністрів ініціював перехід до нового етапу реформи децентралізації. На меті — запровадити і закріпити зміни до 2020 року.  Новий етап передбачає формування в Україні  з існуючих 490 районів 100. На думку очільника Уряду, це  закріпить фінансову самодостатність місцевого самоврядування, приведе до формування ефективної системи управління, упорядкування системи державного контролю без дублювання функцій.

Згідно пропозиціям Уряду, партия наш край в Миколаївській області планує залишити 3 райони: Миколаївській, Баштанський, Первомайський із центрами у відповідності до назв: Миколаїв, Баштанка, Первомайськ.

Крім того, у Верховній Раді України наприкінці року депутатами Андрієм Вадатурським та Миколою Федоруком зареєстровано законопроект №9279 «Про зміну меж районів  Миколаївської області», згідно з яким передбачено залишити замість 19 районів області тільки чотири: Миколаївський, Баштанський, Вознесенський, Первомайський.

Миколаївська обласна організація політичної партії “Наш край” виступила з різкою критикою методів проведення процесу децентралізації Урядом відносно укрупнення районів Миколаївської області.  Адже, інформація стосовно планів народних обранців та Кабміну вже провокує соціальну напругу серед мешканців районів, які планують ліквідувати.

У зв’язку з цим “Наш край” звернувся до Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України з вимогою, перш ніж приймати доленосне рішення щодо змін меж районів Миколаївської області, провести громадські слухання на місцях та запитати думку місцевих жителів, чи хочуть вони об’єднуватися з тим чи іншим районом. Вже потім винести питання укрупнення на сесії районних рад та Миколаївської обласної ради.

Тому на підставі звернень громадян та рішення депутатської фракції партії «Наш край» в обласній раді ініційовано включення до порядку денного сесії обласної ради питання щодо зміни меж (укрупнення) районів Миколаївської області, запланованих процесом децентралізації.

До відома, в  Україні відсутнє законодавство, яке унормовує порядок утворення, реєстрації, перетворення адміністративно-територіальних одиниць, а також населених пунктів. Наразі залишається чинним у частині, що не суперечить Конституції, Указ Президії Верховної Ради Української РСР «Про порядок вирішення питань адміністративно-територіального устрою Української РСР» від 12 березня 1981 року.

 

 

Теги: , , територіальний устрій