«Наш край» ініціював включення до порядку денного сесії обласної ради питання щодо зміни меж районів

Кабінет Міністрів ініціював перехід до нового етапу реформи децентралізації. На меті — запровадити і закріпити зміни до 2020 року.  Новий етап передбачає формування в Україні  з існуючих 490 районів 100. На думку очільника Уряду, це  закріпить фінансову самодостатність місцевого самоврядування, приведе до формування ефективної системи управління, упорядкування системи державного контролю без дублювання функцій.

Згідно пропозиціям Уряду, в Миколаївській області планується залишити 3 райони: Миколаївській, Баштанський, Первомайський із центрами у відповідності до назв: Миколаїв, Баштанка, Первомайськ.

Крім того, у Верховній Раді України наприкінці року депутатами Андрієм Вадатурським та Миколою Федоруком зареєстровано законопроект №9279 «Про зміну меж районів  Миколаївської області», згідно з яким передбачено залишити замість 19 районів області тільки чотири: Миколаївський, Баштанський, Вознесенський, Первомайський.

Миколаївська обласна організація політичної партії “Наш край” виступила з різкою критикою методів проведення процесу децентралізації Урядом відносно укрупнення районів Миколаївської області.  Адже, інформація стосовно планів народних обранців та Кабміну вже провокує соціальну напругу серед мешканців районів, які планують ліквідувати.

У зв’язку з цим “Наш край” звернувся до Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України з вимогою, перш ніж приймати доленосне рішення щодо змін меж районів Миколаївської області, провести громадські слухання на місцях та запитати думку місцевих жителів, чи хочуть вони об’єднуватися з тим чи іншим районом. Вже потім винести питання укрупнення на сесії районних рад та Миколаївської обласної ради.

Тому на підставі звернень громадян та рішення депутатської фракції партії «Наш край» в обласній раді ініційовано включення до порядку денного сесії обласної ради питання щодо зміни меж (укрупнення) районів Миколаївської області, запланованих процесом децентралізації.

До відома, в  Україні відсутнє законодавство, яке унормовує порядок утворення, реєстрації, перетворення адміністративно-територіальних одиниць, а також населених пунктів. Наразі залишається чинним у частині, що не суперечить Конституції, Указ Президії Верховної Ради Української РСР «Про порядок вирішення питань адміністративно-територіального устрою Української РСР» від 12 березня 1981 року.

 

 

Теги: , ,