«Процес децентралізації дуже затягнуто, і тепер час спливає не на нашу користь», — Юрій Кормишкін

В розгорнутому інтерв’ю голова Миколаївської обласної організації партії «Наш край» Юрій Кормишкін наголосив, що нагальним питанням залишається закінчення реформи децентралізації.

«Процес дуже затягнуто і тепер час спливає не на нашу користь. Ми вже маємо проблеми з виплатою заробітної плати медикам і вчителям в ОТГ, де наприкінці року не відбулися вибори. А ще перед новорічними святами на сесії облради я попереджав, що так може статися. І партія «Наш край» єдина, яка звернулася до Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України з вимогою про невідкладне вирішення порушених питань шляхом внесення змін до Державного бюджету України на 2019 рік, де нас підтримав народний депутат Вадим Підберезняк. Інші, навіть мажоритарщики, взагалі не звернули уваги на цю проблему», — розповів Юрій Кормишкін.

На думку очільника партії в області, влада повинна зробити все можливе, щоб новоутворені громади могли якнайшвидше сформувати власні представницькі та виконавчі органи та вступити в прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом. Це зовсім інші повноваження, права і ресурси.

«І тоді, наприклад, жителі Єлизаветівки не будуть чекати, поки відділ освіти купить шини для шкільного автобусу, а самі вирішать питання. До речі, п’ять років возили дітей на лисій резині до школи у сусіднє село, поки не звернулися до нашого підприємства. І ми купили їм цю резину. Це добре, що за стільки часу нічого не трапилося на дорозі. Тільки отримавши фінансову незалежність, ОТГ зможуть якісно змінювати життя своїх людей. І тут важливу роль відіграє саме людський ресурс: наскільки кваліфіковані спеціалісти стануть депутатами та очолять ОТГ», — наголосив Юрій Кормишкін.

«Наш край» завжди ретельно підходить до кадрового підбору, особливо своїх кандидатів на вибори до територіальних громад. Адже від цього їх майбутнє, і наскільки наші діти захочуть залишатися в цих громадах.

« Якби прикро це не було, зараз наша молодь не бачить свого майбутнього в українському селі. Молодь дуже швидко виїжджає до міст або зовсім закордон, де хоче отримати освіту та роботу. Який відсоток з них захоче повернутися на батьківщину до рідного села? Чому так виходить? Тому що немає роботи, немає якісної освіти та медицини, немає ніякої інфраструктури, це вже не кажучи про дороги. В деяких селах аптек нема, то добре, що в Калинівці Людмила Присяжнюк посприяла, і тепер необхідні ліки можна придбати у ФАПі. Водопостачання сьогодні гостро стоїть в різних районах області, люди не можуть ні самі напитися, ні худобу напоїти. Ми за кошти власних підприємств посильно допомагаємо відновлювати водогони, там де ми орендуємо земельні ділянки, але ж це повинні робити не соціально відповідальні бізнесмени, а влада. Тому, в умовах своєї бездіяльності чинна влада немає ніякого морального права ні підіймати ні податки, ні тарифи, ні сподіватись на підтримку населення, яке сама ж обкрадає», — підсумував голова обласної організації «Наш край» Юрій Кормишкін.

 

 

Теги: , , ,