«Інформація про «безкоштовні ліки» повинна бути оприлюднена і доступна в кожному лікувальному закладі», — Андрій Закусілов

Депутат Миколаївської обласної ради від «Нашого краю» Андрій Закусілов під час засідання  постійної депутатської комісії з питань соціальної політики, охорони здоров’я, материнства, дитинства, розвитку зон відпочинку і туризм  торкнувся проблеми інформованості пацієнтів щодо програми «Безкоштовні ліки».

«Згідно вимог інформація про доступні ліки повинна оновлюватись на інформаційних бюлетенях та інтернетресурсах лікувальних закладів кожного понеділка. Я особисто в багатьох лікарнях такої інформації взагалі не знайшов. Звідки дізнатися пенсіонеру, якими доступними ліками він може скористатися сьогодні?» — задав питання депутат.

Також кожному відома ситуація, як лікарі виписують коштовні ліки, коли існують дешевші аналоги.

«Деякі лікарі спеціально виписують дорогі імпортні ліки, які можна замінити більш дешевими аналогами, а результат у препаратів однаковий. При цьому, найчастіше лікарі відправляють хворих у конкретну аптеку. Тут стає зрозумілим, що вони мають договірні відносини з деякими фармацевтами. Особливо страждають пенсіонери, адже не можуть дозволити купити дорогі препарати. І можу передбачити, що вони могли б скористатися програмою «Безкоштовні ліки», але не знають про її існування, бо не бачать інформації на тих самих дошках оголошень. Таким чином, у них забирають останню копійку там, де можна заощадити», — обурився депутат.

Начальник управління охорони здоров’я Павло Георгієв не став заперечувати наведені факти і підтвердив, що йому відомо про ситуацію, яку озвучив депутат від «Нашого краю» Андрій Закусілов. Заступник очільника області В’ячеслав Бонь дав доручення Павлу Георгієву надати інформацію про ресурси, де можна знайти вищевказану інформацію і сприяти її популяризації серед пацієнтів медичних закладів.

 

 

 

Теги: , , ,