«Організація роботи депутата місцевої ради». В обласній організації партії «Наш край» під час семінару навчалися помічники-консультанти депутатів

Хто такий помічник депутата, як проводити особистий прийом, чим відрізняється депутатське  звернення від запиту, як дізнаватися думку виборців, користь від медійної  активності – відповіді на ці та інші питання отримали помічники депутатів місцевих рад під час семінару «Організація роботи депутата місцевої ради», організованого Миколаївською організацією партії «Наш край».

Програма семінару передбачала знайомство із законодавчою базою, якою керуються депутати у своїй діяльності,  інструментаріями роботи депутата (запити та звернення), організацією поточної звітності, роботою депутатської приймальні та роботою депутата та його помічників з громадськістю та органами влади в окрузі.

         «Депутат представляє інтереси всієї територіальної громади, має всю повноту прав, що забезпечують його активну участь у діяльності ради та утворюваних нею органів, несе обов’язки перед виборцями, радою та її органами, виконує їх доручення. На відміну від народних депутатів, депутат місцевої ради здійснює свої повноваження, не пориваючи з виробничою або службовою діяльністю, за винятком депутатів, які перебувають на посаді в органах місцевої влади. Не завжди депутат має можливість особисто здійснювати прийом громадян, готувати відповіді на листи, інше. Тому, помічник-консультант є «правою рукою» депутата у його виборчому окрузі. Саме завдяки грамотному, досвідченому помічнику депутат забезпечений теоретичною базою із різних питань організації роботи, має свого представника у виборчому окрузі та, іноді, захищений від агресивних випадків з боку недругів. Помічник допомагає у розгляді пропозиції, заяв, скарг громадян», — розповіла організатор семінару, голова виконкому обласної організації партії «Наш край» Ольга Остапчук.

Великий інтерес та жваве обговорення викликала практична частина семінару, під час якої учасники відтворювали ситуації під час прийому громадян депутатом або помічником. Після інсценізації було обговорено всі моменти – знайомство з громадянином, який прийшов на прийом, бесіда, ведення документації під час прийому, написання заяви про звернення та відмова або згода у вирішенні питання. Обговорено також всі законодавчі аспекти розгляду звернень громадян.

 

 

«Саме зі звернень громадян на окрузі формується пріоритет в напрямку відновлення чи реконструкції житлового фонду або дорожньої інфраструктури. З цього списку пріоритетності починаєш працювати. Це покладається в основу плану на рік, квартал, місяць. Дуже добре працює просто виїзд на округ і спонтанні зустрічі. Просто розмови з виборцями —  там теж твоя задача розповісти проблемні питання в районі та що ви вже зробили для їх вирішення», — продовжив навчання керівник відділу аналітики обласної організації партії «Наш край» Денис Торопенко.

Окремий блок семінару було присвячено висвітленню діяльності депутата в засобах масової інформації. Акцентовано увагу на тому, що дуже важливо не тільки робити добрі справи на користь громади, але й вміти доносити цю інформацію до виборців. Адже медіа-активність – це одна з важливих складових, від якої залежить успіх депутата на наступних виборах.

«Для того, щоб депутата знали і впізнавали по справах, треба докласти чимало зусиль. Використовуємо для цього  виступи або сюжети на телебаченні, але це дуже дорогий ресурс. Не забуваємо про районні друковані видання. Адже, зробивши публікацію в газеті з накладом в 2000 екземплярів, ви отримаєте мінімум 4000 громадян на окрузі, які про це прочитають. Але дуже дієвий, і головне, безкоштовний  ресурс, який ми можемо сьогодні використовувати – це соціальні мережі. Депутат сам або за допомогою помічника може вести персональну сторінку, створювати групи для обговорення наболілих питань з виборцями, просто інформувати про свою діяльність», —  поділилась з учасниками семінару Христина Синичків – багаторічний керівник прес-служби партії «Наш край» в області.

Підсумком семінару стало обговорення найближчих задач, зокрема підготовка звіту за рік депутатів місцевих рад, активними учасниками яких повинні стати і помічники обранців.

 

Теги: , , ,