Як субсидії «живими» грошима вплинуть на інфляцію?

Нацбанк не очікує суттєвого впливу монетизації субсидій на інфляцію в Україні.

Національний банк України не очікує істотного впливу монетизації субсидій, зокрема, виплати їх частини готівкою, на показник інфляції в країні. Читайте також Як зросте економіка та що буде з цінами: прогнози від НБУ Про це повідомив журналістам заступник голови НБУ Дмитро Сологуб. «Якщо брати до уваги інформацію, що сума монетизації становитиме приблизно 6 млрд грн на місяць, а експеримент триватиме два місяці, то у цих параметрах, за цих умов, ефект не буде значним», — сказав Сологуб. За його словами, регулятор оцінює ці 12 млрд грн монетизації у 3% приватного споживання за вказаний період. «Крім того, ми розуміємо, що ці 12 мільярдів не мають у теорії йти на споживчий ринок. Ці гроші мають йти на оплату комунальних послуг. Але навіть якщо якась сума піде, ефект не буде значним», — додав Сологуб.

Як повідомлялось раніше в Україні стартувала монетизація субсидій на оплату комунальних послуг. Вона проходити в три етапи: перший етап розпочався 1 січня 2019 року і поширюватиметься на тих громадян, які звертатимуться за субсидією з новим пакетом документів. На другому етапі до монетизації мають бути залучені громадяни, яким буде призначено субсидію на неопалювальний період 2019 року, на третьому етапі очікується повний перехід на надання субсидій у грошовій формі.

Детальніше читайте на УНІАН: https://economics.unian.ua/finance/10429626-u-nbu-sprognozuvali-yak-subsidiji-zhivimi-groshima-vplinut-na-inflyaciyu.html

Теги: ,