«Діти 7 років займаються фізкультурою в зошиті», — Сергій Кантор закликає покарати винних в ситуації, яка склалася в школі № 40

Депутат Миколаївської міської ради від фракції «Наш край» Сергій Кантор розкритикував міську владу за ситуацію, яка склалася в школі №40, де діти вже кілька років не можуть займатися фізкультурою в спортзалі, а дах в школі роблять уже три роки.

Про це Сергій Кантор розповів в коментарі виданню НикВести.

На його думку, однією з причин, яка призвела до такої ситуації в школі, стало те, що в міській раді занадто багато політики, а бюджет міста не має пріоритетів і «розмазується» на дрібні проекти.

— Ми з вами заходимо в школу, нам посміхаються діти щирою посмішкою. При цьому, ми з вами йдемо в зал, який угробили своїми ж діями. Депутатський корпус і виконавча влада. Одні не проконтролювали, на що виділили гроші, а інші просто проігнорували це питання. А діти нам посміхаються, вони вірять нам. З 2012 року, коли ми цей дах почали робити, і в 2019 році вони нам посміхаються, через 7 років. А ми йдемо, як ні в чому не бувало. Кожен день їмо, обідаємо, ходимо, лаємося. А діти чекають. Всі ці 7 років вони на зошиті в клітинку фізкультурою займаються. А потім мені хтось там говорить, що треба будувати лікарні, а спортивні майданчики будувати не треба. Треба все будувати і розумним чином, — розповів Сергій Кантор.

На його думку, потрібно показово провести службове розслідування даної ситуації, при необхідності залучити до розгляду правоохоронні органи і знайти винних, через яких діти який рік не можуть займатися спортом у спортзалі школи.

— Потрібно призначити, на одному об’єкті, зробити розслідування, комісію туди. Треба правоохоронців — попросимо правоохоронців. Треба КРУ (Держфінінспекція, — прим.) — давайте КРУ. Але один раз треба взяти і всіх учасників ось так витрусити, навіть якщо вони вже не працюють в системі виконавчої влади. Щоб все в місті знали, особливо жителі того мікрорайону, куди діти ходять в школу, хто конкретно винен в тому, що їхні діти 7 років на зошити в клітинку займаються «спортом», або норми здають на тротуарній доріжці перед школою, яку з кров’ю вибив Владислав Ентін. Це взагалі! На тротуарі, за яким люди пересуваються, діти бігають по асфальту, здають якісь нормативи. І всім по барабану. Перший проект зробили, нагадили. Хто? Дай бог, щоб розібралися, хотілося б. У публічну площину питання не перевели, — розповів депутат.

За його словами, проект ремонту покрівлі школи №40 корегували вже двічі, і його потрібно знову переробляти через помилки.

— Почали коригувати проект — на це пішло чимало часу. Знову зайшли на старт, знову якось пояснили на комісіях, чому потрібно перепроектувати. І почали перепроектувати. Як я зараз бачу, навіть при перепроектуванні знову була допущена помилка, скоріш за все, документація на архітектуру школи була в архівах в проектному виконанні, а не у фактичному. За проектом школу почали будувати, а здали її вже, як здали. Природно, цей проект треба було перепроектувати. За той проект гроші заплатили — його не реалізували. Пройшли по колу, знову кола пекла, можливо, це рік пройшов або півтора — зайшли на все спочатку. Ще грошики заплатили за проект, за його коригування, тобто вже вартість проектних робіт зросла, як все інше. Зараз вперлися. Мабуть побоялися. Я цього не знав. Проект на сьогоднішній день не відкориговано, — сказав депутат.

На його думку, необхідна політична воля для того, щоб максимально прискорити процес.

— Якщо сьогодні з’явиться політична воля, потрібно швидко провести технічну нараду, кому належить, прийняти рішення, прогарантувати перед проектантом фінансування цього питання, тому що бюджет вже прийнятий, і є на це гроші чи ні — я не можу відповісти. В ідеальному випадку, якщо вони є, в чому я сильно сумніваюся, — значить, можна починати коригування. Якщо немає — треба перерозподіляти гроші, десь забрати, сюди дати. Але потрібно прийняти рішення і почати роботу. Треба цей проект довести до розуму, вже маючи те, що маємо, відкоригувати, — розповів Сергій Кантор.

Він навів як приклад ситуацію в 36 школі, де останні 4 місяці перед завершенням робіт проводилися щотижневі наради, а керівництво мерії разом з депутатами контролювали хід ремонтних робіт.

— Знаєте, як здавали 36 школу останні 4 місяці? Коли там сиділи всі, підкреслюю, всі. І тоді, якщо будуть там щотижневі наради, таким чином будуть організовані роботи, щоб вахтовим методом, ні кроку назад, ні в сторону, ні вправо, ні вліво … — сказав Сергій Кантор.

Він зазначив, що для того, щоб почати ремонт спортзалу восени, потрібно встигнути переробити покрівлю за 4 місяці — з травня по вересень.

— А далі у нас вже 1 вересня. По суті справи, треба почати в середині травня, і на 1 вересня встигнути розкрити і накрити. І правильно це зробити. І тільки тоді з’явиться можливість починати робити ремонт цього залу. А далі все просто, — зазначив депутат.

Що стосується ремонту в самому спортзалі, то депутат сумнівається, що його зроблять протягом найближчих років, через наближення виборів.

— Поза бюджетного процесу потрібно від 6 до 8 місяців на це. В умовах бюджетного процесу … А зараз ще каденція закінчується, це питання може так затягнутися, що навіть в ці два роки не встигнуть його зробити. Не до цього буде. Так що, в моєму розумінні, я не знаю таких прикладів, коли в Миколаєві за півроку вирішувалися такі проблеми, коли потрібно зробити покрівлю, а потім ще встигнути зробити під покрівлею якесь приміщення. Це треба великих зусиль, щоденну увагу. А враховуючи, що закладів 172, і що в них не краще, у багатьох … Тому я дивлюся на цю дівчинку, мені її шкода, тому що я чітко розумію, що це довга справа, і вона швидше за все цю школу може закінчити, і в цьому залі не побігати, — сказав Сергій Кантор.

За даними системи державних закупівель ProZorro, ремонтом покрівлі в школі №40 по вулиці Металургів 97/1 на замовлення комунального підприємства «капітельного будівництво Миколаєва» займається компанія «Ді Кор-Буд», директором якої є Дмитро Коровій.

Перший тендер на реконструкцію покрівлі школи №40 міський УКС оголошував ще в 2016 році, проте він не відбувся. У підсумку, з третьої спроби, в квітні 2017 року, таки був обраний підрядник на виконання робіт та 23 червня 2017 року було укладено договір на суму 2 мільйони 295 тисяч гривень з компанією «Ді Кор-Буд». Відповідно до початкового договору, роботи повинні були бути виконані до кінця 2017 року.

Однак роботи не були виконані, і 28 грудня 2017 року, між КП «Капітальне будівництво Миколаєва» та ТОВ «Ді Кор-Буд» було підписано додаткову угоду, згідно з якою генпідрядник зобов’язався «в 2018 році якісно виконати на свій ризик власними та залученими силами і засобами» роботи. Авторський нагляд за виконанням робіт з ремонту покрівлі у 2017 році виконує компанія «Н.Проект-Тайм». Протягом 2018 року з компанією було укладено два договори на коригування проекту реконструкції покрівлі на загальну суму 121 тисячу 752 гривні.

Теги: , ,