З початку року на кір захворіли майже 12 тис. українців. Наразі в Миколаєві лікування проходять 128 осіб

Спалахи кору відбуваються в нашій країні кожні 5-6 років через низький відсоток щепленого населення і відсутність сильного колективного імунітету. Черговий цикл хвороби припав на кінець минулого 2018 — початок 2019 року. Випадки захворювання зареєстровані практично в усіх областях, в тому числі і в Миколаївській області. Тільки в м. Миколаєві наразі хворіють на кір 128 людей. В основному дорослі — 94 людини. Про це повідомила начальник управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради Ірина Шамрай. Причиною спалаху вона називає те, що у людей відсутнє якісне щеплення.

«Вакциною від кору місто забезпечене на 116%. Ускладнень боятися не потрібно. У минулому році ми зробили 14887 щеплень від кору. У цьому році вже 1758. Ні однієї побічної реакції не було.  Кір – небезпечна ускладненнями. В минулому році в Україні від них загинуло 18 людей, в тому числі 8-річна дитина в Миколаївській області. Кількість хворих на кір зростає. В 2017 році в Миколаєві було 2 випадки, у 2018 — 527. За січень 2019 — 128 випадків», — зазначає керівник управління охорони здоров’я Миколаївської міськради.

З початку року на кір захворіли понад 11 тис. 700 українців. Найвищі показники захворюваності медики фіксують у Львівській (загалом 2,1 тисячі людей), Вінницькій (1,1 тисячі), Рівненській (1,1 тисячі), Хмельницькій (815 людей) областях та м. Київ (901 людина).

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щороку 30 – 40 мільйонів дітей хворіють на кір, понад 800 тисяч помирають від самої інфекції та її ускладнень.

За даними Міністерства охорони здоров’я, в 2018 році на кір захворіли 54 481 особа (20 204 дорослих та 34 277 дітей).

 

Кір — одне з найбільш заразних вірусних захворювань, воно може супроводжуватися вираженою інтоксикацією, лихоманкою, запаленням дихальних шляхів, кон’юнктивітом, появою плям на слизовій оболонці ротової порожнини, а також висипом на шкірі.

Найчастіше на кір хворіють діти та підлітки, однак може заразитися і невакцинований дорослий. Симптоми кору та інкубаційний період.

Симптоми кору з’являються приблизно через 10 днів після зараження вірусом, найбільший ризик заразитися від хворого існує від прояву перших симптомів до висипання. Після інкубаційного періоду (він триває приблизно 6-21 день) у хворого починають проявлятися симптоми інфекції у вигляді:

— сильного головного болю;

— нежитю;

— високої температури

— до 40 градусів;

— слабкості;

— сильного сухого кашлю;

— збільшення лімфовузлів;

— запалення слизової оболонки очей: спостерігається сльозотеча, світлобоязнь, гнійні виділення;

— проносу;

— блювання;

— рожевих точкових утворень на піднебінні, а на щоках, яснах та губах;

— білястих (з’являються на другий-третій день);

— приблизно на 5-й день у хворого на обличчі та шкірі голови з’являється червоний висип;

— після 5-го дня висип поширюється на все тіло.

Чим небезпечний кір?

Небезпека цієї інфекції в тому, що вона може викликати серйозні ускладнення, наприклад, пневмонію й навіть енцефаліт. У деяких випадках хворому загрожує інвалідність або навіть летальний результат. Хвороба триває до чотирьох тижнів й більше.

Як передається вірус кору

Кір — надзвичайно заразний, оскільки він швидко передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом. Вірус цього захворювання може жити в повітрі і на поверхнях до двох годин після того, як хворий залишив приміщення.

У МОЗ неодноразово попереджали, що 9 з 10 неімунізованих людей, що контактують з хворим, будуть заражені. Вакцинація проти кору Пам’ятайте, що ліків від кору не існує, єдиний надійний метод профілактики цього небезпечного захворювання — вакцинація.

Згідно з календарем щеплень в Україні, в 12 місяців проводять перше щеплення від кору, а в 6 років — ревакцинацію.  Вакцина проти кору входить до складу комбінованої трикомпонентної вакцини КПК (для профілактики кору, епідемічного паротиту та краснухи).

Стежте, щоб вакцину вводили правильно: дітям до 3 років укол роблять у передню поверхню стегна; дорослішим дітям — у плече.

Теги: , , , ,