«Наш край»: влада штучно скорочує кількість отримувачів субсидії

Протягом 2018 року влада постійно «турбувалася» про громадян, які отримують житлову субсидію. Завдяки цій «турботі» у 2018 році субсидії отримували 6,538 млн домогосподарств, що на 25,8% менше, ніж у попередньому році.

Протягом минулого року влада ухвалювала рішення, які були спрямовані на суттєве зменшення кількості отримувачів субсидій. Поміж них нові правила призначення субсидій та посилення фінансового контролю, які взагалі не враховують рівень доходів українців. Реальність така, що родина, в якій працюють обидва батьки, не може сплатити ЖК-послуги без шкоди іншим сімейним витратам.

Таким чином, кількість отримувачів значно знизилася. Окрім цього, середній розмір субсидії для компенсації витрат на оплату житлово-комунальних послуг на одну сім’ю у грудні 2018 року зменшився на 28,8% у порівнянні із груднем попереднього року та становив 713 грн.

Сьогодні влада підвищує тарифи та штучно зменшує кількість отримувачів субсидій. Уряд підвищує ціни на енергоносії, через що, у свою чергу, зростають тарифи на всі комунальні послуги паралельно зі скороченням кількості отримувачів субсидій. У підсумку борги за ЖКП зростають щомісяця на мільярди гривень.

«Наш край» закликає Уряд припинити підігрувати олігархам та виконувати свої функції, визначені Конституцією.

За даними Державної служби статистики, у січні-липні право на субсидії отримали 2,6 млн сімей, що на 54,9% менше у порівнянні з результатами аналогічного періоду минулого року. Відповідно, зменшилася грошова сума субсидій. Так, за 7 місяців виплати для компенсацій скоротилися 4,2 рази або на 2,3 млрд гривень до 734 млн гривень в порівнянні з січнем-липнем 2017 року, передає Держстат. Цифри вражають, адже два роки тому на субсидії претендувало понад 60% населення країни.

Варто додати, що з травня в Україні діють нові правила призначення житлових субсидій. Тепер на допомогу від держави не можуть претендувати сім’ї, які володіють автомобілем з віком менше 5 років. Також в житловій знижці відмовлять громадянам, якщо площа їхньої квартири більше 120 м2, а будинку – 200 м2. Виняток зроблять для багатодітних та прийомних сімей, а також дитячих будинків сімейного типу.

Поряд з цим уряд переглянув для сімей граничні рівні споживання газу і електроенергії, що виділяються на опалення: для газу знизили норму з 5,5 до 4,5 м3 на 1 м2 житлової площі, а для електричного обігріву – до 30 кВт/год на 1 м2.

Крім цього, чиновники додали у бланк декларації пункт про доходи від оренди майна, який треба заповнювати, якщо такий вид заробітку є.

У зв’язку з новими правилами не всі домогосподарства автоматично отримали право на субсидії на наступний рік.

Зазначимо, що сім’ї, які мають повторний похід до центрів соціального захисту для уточнення своєї матеріальної бази і доходів, мають всі шанси отримати відмову у процесі перевірки. У Мінсоцполітики раніше заявляли, що сьогодні близько 1 млн домогосподарств незаслужено отримують житлову знижку.

Водночас, за підрахунками експертів, у зв’язку з новими правилами доступ до субсидій може бути закритий для 4,5 млн сімей, і не завжди це буде справедливо. Загалом, за словами експертів, держава рухається шляхом скорочення фінансування субсидій, оскільки витрати держбюджету на цей напрямок колосальні.

Теги: , ,