УРЯД ЗРОБИВ УКРАЇНУ ПЕРШОЮ У СВІТІ ЗА ВТРАТОЮ РОБОЧОЇ СИЛИ

Україна очолила рейтинг країн з найбільшим відтоком трудових ресурсів. Бездіяльність уряду призвела до перетворення українців на «націю заробітчан». Сьогодні необхідно переходити від декларацій до реалізації реальних програм розвитку економіки, заявив народний депутат від партії «Наш край» Сергій Шахов.

Він назвав катастрофічним прогноз виїзду населення України на заробітки за кордон.

«Міжнародні експерти констатують, що Україна тримає світове «лідерство» із виїзду людей на заробітки. Прогнозують, що цьогоріч ми втратимо ще 1,5 відсотка робітників, випередивши за кількістю трудових мігрантів всіх сусідів – Молдову, Білорусь, Росію. На жаль, через бездіяльність уряду українці перетворюються в «націю заробітчан». Слід переходити від декларацій до втілення реальних програм розвитку економіки», – зазначив Сергій Шахов.

Україна тримає світове «лідерство» із виїзду людей на заробітки. Прогнозують, що цьогоріч ми втратимо ще 1,5 відсотка робітників

Представник «Нашого краю» наголосив, що уряд неадекватно оцінює проблему виїзду з країни людей працездатного віку. «Міністр соціальної політики переймається питанням оподаткування грошових переказів трудових мігрантів з-за кордону. Тоді як чиновники мали б задуматися над причинами відтоку людей з країни», – нагадав Сергій Шахов.

Він закликав уряд втілювати реальні програми розвитку економіки.

«Необхідно почати інвестувати кошти не лише у будівництво доріг, але й у розвиток соціальної інфраструктури – лікарень, шкіл, спортивних об’єктів. Розвивати мале та середнє підприємництво, на яких тримаються успішні країни, сприяти розвитку переробної галузі та малого фермерства. Лише в такому разі мільйони наших заробітчан матимуть шанс повернутися додому та розвивати економіку своєї, а не чужих країн», – заявив народний депутат.

Необхідно почати розвивати мале та середнє підприємництво, на яких тримаються успішні країни

Нагадаємо, за повідомленням Світового банку та авторитетної аналітичної компанії «ПрайсвотерхаусКуперс», за підсумками 2018 року Україна очолить рейтинг країн з найбільшою втратою трудових ресурсів. За їхніми прогнозами, в 2019 році з України виїдуть ще 1,5% працівників. У Мінсоцполітики вважають, що на заробітках перебувають 7-9 млн українців. За темпами втрати трудових ресурсів ми випереджаємо Болгарію, Румунію, Литву, Латвію, Угорщину, Молдову, Хорватію, Росію та Білорусь.

Теги: , , ,