Комісія АПК обласної ради підтримала ініціативу «Нашого краю» щодо перегляду процесу укрупнення районів області

Кабінет Міністрів ініціював перехід до нового етапу реформи децентралізації. На меті — запровадити і закріпити зміни до 2020 року. Новий етап передбачає формування в Україні з існуючих 490 районів 100. На думку очільника Уряду, це закріпить фінансову самодостатність місцевого самоврядування, приведе до формування ефективної системи управління, упорядкування системи державного контролю без дублювання функцій. Згідно пропозиціям Уряду, в Миколаївській області планується залишити 3 райони: Миколаївській, Баштанський, Первомайський із центрами у відповідності до назв: Миколаїв, Баштанка, Первомайськ.

Крім того, у Верховній Раді України наприкінці року депутатами Андрієм Вадатурським та Миколою Федоруком зареєстровано законопроект № 9279 «Про зміну меж районів Миколаївської області», згідно з яким передбачено залишити замість 19 районів області тільки чотири: Миколаївський, Баштанський, Вознесенський, Первомайський.

Миколаївська обласна організація політичної партії “Наш край” виступила з різкою критикою методів проведення процесу децентралізації Урядом відносно укрупнення районів Миколаївської області. Адже, інформація стосовно планів народних обранців та Кабміну вже провокує соціальну напругу серед мешканців районів, які планують ліквідувати.

В понеділок, 4 лютого, під час засідання постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та соціального розвитку села голова комісії, очільник обласної організації партії «Наш край» Юрій Кормишкін озвучив питання, ініційоване депутатами фракції «Наш край» на розгляд сесії обласної ради, про звернення до Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України депутатів обласної ради з вимогою, перш ніж приймати доленосне рішення щодо змін меж районів Миколаївської області, провести громадські слухання на місцях та запитати думку місцевих жителів, чи хочуть вони об’єднуватися з тим чи іншим районом.

«Шановні колеги, партією «Наш край» було прийнято рішення звернутися до депутатів обласної ради на підставі рішення сесії Вознесенського району, на підставі узагальнення громадських слухань жителів Єланецького району, щодо запропонованого Кабінетом Міністрів процесу реструктуризації районів. Спочатку було запропоновано чотири райони в області, але місяць назад із варіанту укрупнення на сайті Кабінету Міністрів випав Вознесенський район, і тепер планується тільки три райони: Первомайський, Миколаївський і Баштанський. Дані громади звернулися, щоб цей процес було запущено тільки після або референдуму, або слухань про укрупнення та децентралізацію. Є пропозиції бюджетної комісії від Тетяни Демченко, звернення фракції «Наш край» доповнити фразою: «Вимагаємо недопущення взагалі змін в цих районах», залишити поки що в такому стані, як вони є. Є пропозиція дане питання винести на розгляд сесії і розглянути це на сесії», — звернувся до присутніх Юрій Кормишкін.

Присутніх обурила надана інформація, депутати одноголосно підтримали винесення питання на розгляд сесії. Також дали доручення заступнику голови облдержадміністрації Валентину Гайдаржи організувати підготовку інформації з цього питання на розгляд сесії.

Теги: , , ,