Реформа може негативно відбитися на сьогоднішніх райцентрах, які позбудуться статусу і повноважень. Березанська РПО «Наш край»

Березанською районною організацією партії «Наш край» проведено в телефонному режимі опитування  сільських голів щодо нового  територіально-адміністративного устрою, та надає вам узагальнені результати опитування:

— Щоб оцінити та висловити своє ставлення до укрупнення районів, треба розуміти, які повноваження передадуть на рівень району, що має утворитися,– чим саме він буде займатися. Оскільки всі повноваження у існуючих районів і їхніх райдержадміністрацій при створенні ОТГ переходять до громад. Якими будуть повноваження адміністрацій нових районів, поки достеменно не зрозуміло. Принаймні органи самоврядування не володіють такою інформацією . Буде інформація – можна буде скласти свою думку.

— Надзвичайно важливо, щоби у межах укрупнених районів було забезпечене стабільне транспортне сполучення з усіма населеними пунктами, з відповідним ремонтом та будівництвом доріг, наявністю стабільного розкладу автобусних рейсів. При цьому, важливо розуміти що автобусне сполучення у таких випадках потребуватимуть цільових субвенцій.

— Реформа може негативно відбитися на сьогоднішніх райцентрах, які позбудуться статусу і повноважень. Є побоювання, що разом зі штатом держслужбовців можуть скоротити і соціальну інфраструктуру в районах

-Це дещо недолугий проект, тому що протяжність території одного з районів становить більше 200 кілометрів. Якщо згадати, що основна складова реформи ‒ це наближення послуг до населення, то цей проект не вписується в концепт. Враховувати слід не тільки економічні показники, не тільки щільність населення, а й соціальні, культурні та багато інших факторів, і найголовніше – інтереси людей.

Березанська районна організація партії «Наш край»

 

Теги: , ,