Нардепи запропонували заборонити в Україні одноразові пакети

У Верховній Раді народні депутати зареєстрували законопроект №9507 «Про зменшення кількості окремих видів відходів з поліетилену в цивільному обороті», згідно з яким вводяться обмеження на використання одноразових пластикових пакетів в Україні.

Про це свідчить картка законопроекту, опублікована на сайті Парламенту.

Законопроект розроблений на основі директиви Європейського парламенту № 94/62 / EC і діючих законів країн — членів Євросоюзу. Авторами законодавчої ініціативи є більше 50 парламентаріїв.

Так, документом пропонується: заборонити надання поліетиленових пакетів на безоплатній основі з 1 січня 2021 року, заборонити реалізацію поліетиленових пакетів з товщиною стінки до 50 мікрон з 1 січня 2022 року, ввести обов’язкову сертифікацію для біорозпадних пакетів з 1 січня 2021 року.

Варто зазначити, що заборона не буде поширюватися на надлегкі пластикові пакети з товщиною стінки до 15 мікрон, які використовуються для м’яса, риби, а також сипучих продуктів, для яких пакет є первинною упаковкою.

24 жовтня 2018 року Європарламент остаточно заборонив цивільний оборот окремих видів продукції з поліетилену. Таке рішення викликане загрозою глобальної екологічної катастрофи, пов’язаної з використанням людьми пластика. Розпад пластикових пакетів становить понад сто років, за іншими оцінками — близько 500 років. Утилізувати пластик важко, бо при його спалюванні виділяється велика кількість токсичного бісфенолу-А (BPA), який викликає онкологічні захворювання і негативно впливає на репродуктивну функцію і імунну систему людини.

Щорічно тільки в країнах ЄС використовуються більше 1 мільйона тонн одноразових поліетиленових пакетів. В Україні одна людина щорічно викидає близько півтисячі пластикових пакетів.

У Франції, Італії, Сінгапурі заборонено використовувати будь-які пластикові пакети. В Ірландії, Латвії та Данії для торгових організацій встановлений податок на пластикові мішки. Обмеженим є використання пластикових пакетів в Австралії і в Китаї. А в Танзанії передбачена кримінальна відповідальність за реалізацію пластикових пакетів.

Теги: , ,