КОЛИ ЧЕКАТИ ЛИСТОНОШУ

В Миколаївській області в селах через нехватку листонош та скорочення штатів Укрпошти відбувається затримка з доставкою пенсій та періодичних видань.

Останнім часом для жителів сіл Миколаївської області гостро постала проблема в роботі пошти. Після скорочення листонош та реформування «Укрпошти» люди із значним запізненням отримують пенсію та періодику.

В деяких районах залишилось по одному листоноші на декілька сіл, де відстань між населеними пунктами сягає до 9 кілометрів. В сніг і по бездоріжжю листоноші просто не встигають навіть велосипедом довезти пенсію та періодику, не говорячи вже про те, наскільки важко сьогодні працівникам «Укрпошти» долати таку відстань, маючи «нагрузку» на декілька сіл. В результаті, газети, які виходять в суботу потрапляють до підписників в кращому випадку в четвер і актуальність описаних новин практично втрачається, а пенсії, на які чекають пенсіонери, доходить з затримкою в тиждень.

Як нам вдалося вияснити, більшість листонош в селах працюють на 0,4 посадового окладу. І, навіть при такій мізерній оплаті, намагаються сумлінно виконувати свої обов’язки. Більшість з них просто розуміють, що, навіть, таку роботу в селі важко найти, а частина з розумінням відноситься до соціальної відповідальності перед своїми односельцями та не тільки.

Більшості людей незрозумілі такі підходи «Укрпошти» в той час, коли на державному рівні прийняте рішення про дофінансування «Укрпошти», а сам Президент пообіцяв, що ніякої «оптимізації» не буде.

Кому вигідна така недосконала «оптимізація» пошти, невідомо. Потерпають від цього і працівники, і люди. Вони стукають в усі двері, аби їх почули чиновники, які далекі від реалій сільського життя. Та чи почують?..

 «Раніше поштар ходив справно. А тепер взагалі не поймеш по якому принципу! Через це й газету не виписали, бо у грудні сказали, що не знають, чи носитимуть. А це ж бачимо й правда – пенсію принесли із затримкою, ото й із газетами так само було б. А в кого б його дізнатись, у який день тепер чекати пенсію?» – скаржаться жителі районів.

Подібна проблема існує не тільки в Миколаївській області, і аналогічні скарги не раз зустрічали в інших ЗМІ та мережі Інтернет. Про те, що по всій Україні затримують доставку пошти в населених пунктах, де мешкає небагато людей, пишуть скрізь. Як пояснення цій ситуації на сайті АТ «Укрпошта» розміщене рішення щодо встановлення наступних нормативів доставки для об’єктів поштового зв’язку з обслуговування користувачів. У цьому рішенні вказано, що, виявляється, для населених пунктів із різною кількістю жителів існує норма кількості «візитів» листоноші. Наприклад, у населених пунктах з чисельністю жителів до 500 листоноша повинен приходити усього раз на тиждень; від 501 до 1200 жителів – двічі на тиждень; від 1201 жителя та більше – тричі на тиждень.

Ось така ситуація. Якщо ж ви хочете знати, в який конкретно день пошту чи пенсію доставлятимуть саме у ваше село, то вам не залишається нічого іншого, як впіймати листоношу і детально розпитати його про це. А ще із усіма проблемними питаннями радимо звертатись колективними листами безпосередньо до керівництва пошти. Можливо, хоч на письмові скарги вони надаватимуть адекватні пояснення.

 

 

Теги: , ,