«Мова йде про здоров’я людей, необхідно дуже виважено підходити до таких речей», — Андрій Закусілов

Під час позачергової сесії обласної ради п’ятого лютого було заслухано запит депутата від «Нашого краю» Андрія Закусілова, що стосується реформи охорони здоров’я в області. Як зазначив депутат, цей запит – це узагальнення сумісних дій голови адміністрації Інни Бойко та депутатського корпусу Снігурівського району та фракції «Наш край» в обласній раді.

Перше питання стосувалося сільської медицини, а саме мережі ФАПів у Миколаївській області. Аналіз цієї мережі показав, що більшість з них не відповідають критеріям проекту для надання первинної медичної допомоги – в них обслуговуються менше 750 осіб. Це дає підстави припускати, що від ФАПів у їх нинішньому вигляді при проведенні медичної реформи є намір відмовитися.

«Наприклад, по Снігурівському району 22 ФАПи з 34 потрапляють у зону ризику. Але ж вони обслуговують понад 8,5 тисяч сільського населення, і їх фінансування становить близько трьох мільйонів гривень. До ФАПу людина може звернутися завжди за потребою і отримати першу та найважливішу медичну допомогу. Мова йде про здоров’я людей, необхідно дуже виважено підходити до таких речей», — зауважив Андрій Закусілов.

У зверненні запропоновано вивчити питання щодо реформування ФАПів, не допустити їх закриття та розглянути можливість співфінансування з державного та місцевих бюджетів пропорційно 50/50.

Друге питання – достойна оплата роботи лікарів, особливо зважаючи на неукомплектованість медичних закладів кадрами в районах. Зараз зарплата лікарів залежить від обсягу медичної практики. Оптимальний обсяг, передбачений на одного лікаря загальної практики 1800 осіб, лікаря – терапевта – 2000, лікаря-педіатра – 900. У разі, якщо кількість декларацій перевищує оптимальну більше, ніж на 10 відсотків, при розрахунках передбачається застосування понижувальних коефіцієнтів.

«У Снігурівському районі населення складає 39747 чоловік. Загальна кількість передбачених штатних одиниць у «Центрі первинної медико-санітарної допомоги» 22,5. Зареєстрованих в програмі лікарів зараз – 10. Двоє з них — у декретній відпустці, отже фактично – вісім. Лікар не зможе відмовити у допомозі, бо звернутися пацієнтам більше нікуди. Тобто, застосування вищевказаних коригуючих понижуючих коефіцієнтів у приведеній ситуації недоцільне», — пояснив ситуацію Андрій Закусілов.

Отже, запропоновано повернутися до розгляду  цих питань на наступній сесії обласної ради та підготувати проект звернення обласної ради до Міністерства охорони здоров’я України щодо внесення змін до деяких законодавчих актів, щоб передбачити можливість зміни умов оплати праці лікарям та пропозицію співфінансування на утримання ФАПів задля їх збереження.

Окрім того, голова обласної ради Вікторія Москаленко запевнила, що на наступній сесії буде вирішено питання, яке тримає на контролі депутат від «Нашого краю» Андрій Закусілов. Це придбання флюрографа для Березнегуватської ЦРЛ та апарату УЗД для Снігурівської ЦРЛ за програмою співфінансування.

 

 

Теги: , , , , , ,