Казанківщина бездоріжня: байраки, вибоїни, ковбані

Питань, що потребують негайного вирішення, у Казанківському районі чимало. Люди потерпають від вкрай критичної ситуації, адже, куди не кинь оком, життєві умови з кожним днем погіршуються. На тлі надто завищених комунальних тарифів, низьких пенсій та зарплат, нескінченного підвищення цін на товари першої необхідності, однією з кричущих проблем є стан доріг. Голова осередку політичної партії «НАШ КРАЙ» у Казанківському районі В. І. Кузін відповів на кілька запитань нашого кореспондента.

 • Василю Івановичу, розумію, що не так легко знайти влучну відповідь на запитання, що на разі є актуальнішим серед нагальних проблем. Та все ж, на Ваш погляд, що саме варто вважати пріоритетним?
 • Дороги. Бо дороги – це артерії, по яких тече людське життя. Немає доріг — немає зв’язку зі світом. Адже за відсутності нормальних дорожніх шляхів блокується безліч важливих питань щодо поставок товарів споживання, медичного обслуговування та багато інших.
 • Ви маєте на увазі незадовільний стан доріг, але промовляєте про їх відсутність.
 • Саме так, я не обмовився, адже наші дороги настільки зіпсовані, що їх цілком можна вважати відсутніми. Якщо конкретніше, зупинюсь послідовно на окремих дорожніх напрямках. Траса Н-11 залишається без ремонту і стрімко руйнується далі. У бік Миколаєва теж дорога розбита, і лише у порівнянні з криворізькою дещо краща, але залишається у півзруйнованому стані. Це шляхи державного значення, тож ми багато разів звертались у різні інстанції, ініціювали блокування проїзду, та суттєвого результату так і не домоглися. За 5 років відремонтували лише 50 км до Баштанки.
 • Який з напрямків важливіший для жителів Казанківщини?
 • В ідеалі – обидва шляхи мають бути відремонтованими, але для казанківців, без перебільшення, саме криворізький є шляхом життя. З Кривого Рогу ми отримуємо постачання продуктів харчування, промислових товарів. Казанківцям зручніше звертатись за медичною допомогою, багато людей навчається або працює у Кривому Розі.
 • Як реагують на проблему місцеві владні структури?
 • Представники політичного осередку, який я очолюю, наполегливо намагались достукатись до виконавчої влади, і на переконують, що у цьому році це питання зрушиться з мертвої точки. Фракція політичної партії «НАШ КРАЙ» у райраді ініціювала взяття на контроль виконання цієї обіцянки.
 • А як щодо доріг міжрайонного та місцевого значення?
 • Місцеві шляхи теж у плачевному стані. Враховуючи зміни, пов’язані з об’єднанням громад, потреба в наявності якісних доріг виросла в рази. Без нормального дорожнього сполучення стає неможливим безперешкодна доставка учнів до базових шкіл, дошкільнят до дитсадків, хворих до медичних закладів. Якщо не привести дорожні шляхи в належний стан, жителі району, особливо з віддалених сіл, будуть приречені до критичного погіршення їх життя.
 • Який на разі ви бачите вихід з цього лабіринту?
 • Ми добре розуміємо, що наявність озвучених проблем вирішити силами місцевої влади неможливо. Ми вкрай потребуємо втручання на рівні обласної влади. Адже в минулому році, завдяки допомозі з обласного бюджету, вдалося відремонтувати дорогу від Володимирівки до Привілля. За рахунок благодійного фонду, створеного за ініціативою Володимирівської об’єднаної громади, відремонтували дорогу по селу Новосілля. В цій справі взяли активну участь всі місцеві фермери і керівники сільгосппідприємств Володимирівської ОГ. Цей приклад вартий наслідування. Але це – крапля в морі у масштабах загальної проблеми доріг у районі. Негайного ремонту потребують і шляхи від Володимирівки до Христофорівки Новобузького району, від Казанки до Березнегуватого та від райцентру до Каширівки.
 • Ваше бачення та прогнози вирішення порушеного питання.
 • Очевидно, що питання нагальне і не терпить зволікання, для його успішного вирішення потрібен час, кошти і воля до дії. Тож вважаю за необхідне, щоб фракція «НАШОГО КРАЮ» в Миколаївській обласній раді також взяла його на особливий контроль і разом ми досягнемо поставленої мети.
Теги: , ,