Україні знадобиться 50 років для досягнення поточного економічного рівня Польщі та 100 років — рівня Німеччини, — Світовий банк

Без проведення реформ, маючи поточні темпи зростання ВВП, Україні знадобиться 50 років, щоб досягти такого рівня економічного розвитку, який має Польща.

Про це повідомив віце-президент Світового банку з питань Європи та Центральної Азії Сірілл Мюллер під час презентації дослідження Світового банку про економічний розвиток України.

А для досягнення поточного рівня економічного розвитку країн Західної Європи, наприклад Німеччини, знадобиться вдвічі більше часу — 100 років.

За словами Мюллера, в Україні спостерігається значна концентрація капіталу в руках нечисленної групи населення. Зокрема, 3 найбагатші українці володіють 6% ВВП країни.

«Це майже вдвічі більше, ніж у Росії,  втричі більше, ніж у Польщі. Частка доходів найбагатших людей у ВВП майже не змінювалась із 2007 року. Це обмежило доступ до економічних можливостей, здатних повністю розкрити потенціал людського капіталу», — йдеться в дослідженні Світового банку.

Там зазначають, що найбільші чинники, що стримують економічний розвиток України, — надто велика закредитованность, значна залежність від світових ринків збуту сировини, занадто пізній початок реформ.

Пріоритетними реформами в Україні, на думку представників Світового банку, мають стати податкова реформа, поліпшення логістики, а також скасування мораторію на продаж землі. Крім цього, важливо провести судову реформу і реформу Антимонопольного комітету.

Раніше в Нацбанку повідомляли, що, за попередніми даними, в 2018 році економіка України зросла найбільше за останні 7 років — на 3,4%.

Джерело: https://censor.net.ua/ua/n3110904

 

Теги: ,