Влада намагається змусити людей вдруге заплатити за газові лічильники

Газові монополії мають встановити споживачам лічильники на газ не коштом держбюджету, а за рахунок мільярдних премій керівників “Нафтогазу” та облгазів. До цього закликав владу народний депутат від партії “Наш край” Сергій Шахов.

Він уточнив, що газові монополісти намагаються вдруге стягнути з громадян плату за встановлення “безкоштовних лічильників”.

“На сьогодні близько трьох мільйонів українських домогосподарств не мають індивідуальних лічильників газу. Хоча плата за встановлення “безкоштовних лічильників” уже включена в тариф, на що є відповідне роз’яснення й рішення Верховного суду. Однак газові монополісти нахабніють і намагаються отримати фінансування від уряду з держбюджету. Тобто збираються вдруге зняти кошти, що належать людям”, – сказав Сергій Шахов.

Обіцянками встановити споживачам лічильники влада та газові монополісти водять суспільство за носа, вважає народний депутат від “Нашого краю”.

“Заробляють на газі всі причетні. Відповідати ж перед людьми нема кому. На рішення Верховного суду про обов’язок встановлення лічильників газові монополісти відмахнулися, що “не мають технічних можливостей”. Потім подумали й сказали: “Дайте гроші з бюджету”. Хоча, припускаю, лічильники не встановлять навіть за держфінансування. Зміниться керівництво “Нафтогазу”, облагазів, міністthcnd – питання замнуть. Монополіям вигідно мати необлікований газ, яким вони розпоряджаються на власний розсуд”, – пояснив Сергій Шахов.

Представник “Нашого краю” закликав владу змусити “Нафтогаз” та облгази сплатити за лічильники зі своїх астрономічних і необґрунтованих видатків.

“Торішня премія керівництву “Нафтогазу” склала 1,2 мільярда гривень. За ці кошти можна встановити понад мільйон газових лічильників у домівках українців. Корпоративний календар обійшовся “Нафтогазу” в 1,2 мільйона гривень — це ще тисяча лічильників. Таких видатків багато. Вимагаємо у влади провести тотальний аудит “Нафтогазу”, змусити його виконувати свої прямі обов’язки або повернути частину сплачених грошей споживачам на самостійне придбання лічильників. За рахунок урізання астрономічних і необґрунтованих видатків газовиків можна закрити всі потреби населення в індивідуальних лічильниках”, – підсумував Сергій Шахов.

Теги: , , ,