В Україні спростили порядок отримання амністії для самовільно побудованих будинків

В Україні з 18 січня вступив в силу наказ Мінрегіону № 342 від 14 грудня 2018 року, яким оновлений Порядок проведення технічного обстеження та прийому в експлуатацію об’єктів будівництва.

Зокрема, для процедури легалізації самовільно побудованих або реконструйованих об’єктів відмітка від місцевого органу містобудування та архітектури про відповідність вимогам державних будівельних норм вже не є обов’язковою.

Таким чином, всі зміни до Порядку №158, спрямовані на спрощення та прискорення процедури «будівельної амністії» щодо індивідуальних (присадибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, будівель і споруд сільськогосподарського призначення, які за класом наслідків (відповідальності) відносяться до об’єктів з незначними наслідками (СС1), побудовані на земельній ділянці відповідного цільового призначення без дозвільного документа на виконання будівельних робіт.

Також передбачена можливість подачі заяви про прийом в експлуатацію самовільно побудованого об’єкта і всіх необхідних документів через електронну систему здійснення декларативних і дозвільних процедур в будівництві. В даний час опрацьовуються технічні питання про можливість подачі відповідних документів.

 

Теги: ,