Жителі Миколаївської області можуть скористатися програмою відшкодування коштів на оплату послуг няні для дитини

З початку 2019 року новоспечені батьки можуть скористатися ще одним видом соціальної урядової допомоги – програмою «Муніципальна няня». Це додаткова грошова допомога молодим сім’ям, які виховують дітей віком до 3-х років.

Це ще один із видів державно-соціальної допомоги сім’ям з дітьми . Суть нової програми проста — відшкодування коштів на отримання послуг муніципальної няні. Для цього батьки або піклувальники укладають письмовий договір з нянею, при чому нотаріальне завірення для нього необов’язкове.

Так, крім щомісячних 860 гривень виплат на дитину, сім’я зможе безповоротно щомісяця отримувати ще 1 626 гривень на відшкодування послуги няні — незалежно від того виходить батько/мати/піклувальник на роботу чи залишається у декретній відпустці.

Для цього потрібно звернутися до Управління соціального захисту населення і подати необхідний пакет документів.

  • Копію договору з нянею (не потрібно заявляти нотаріально).
  • Документи на підтвердження витрат на няню (чеки, виписки з банку про перерахунок коштів).
  • Заяву про те, куди перераховувати кошти компенсації (рахунок у банку).
  • Копію свідоцтва про народження дитини.
  • Копію паспорта одного з батьків та ідентифікаційного коду.

 

Єдиним винятком, кому не передбачена дана допомога, це прийомні сім’ї, а також власники будинків сімейного типу. Українці, які всиновили дитину, вже отримують кошти за іншими програмами допомоги.

Жінка, яка прагне офіційного працевлаштування в сім’ї по догляду за дітьми, має оформити ФОП (фізична особа-підприємець КВЕД 97.00, КВЕД 88.91/ юридична особа підприємець КВЕД 78.20, КВЕД 85.10) та відкрити рахунок у банку, на який надходитиме її заробітна плата.

Щомісяця до 5 числа батьки повинні надсилати підтверджуючі документи витрат на няню. Це можна буде зробити онлайн. Якщо ж вчасно не надіслати підтвердження до соцзахисту, того місяця компенсацію не виплатять.

Чи буде ця послуга дієвою, важко сказати.

Зарплатня няньки навіть у провінції стартує сьогодні від 30 грн/год. Або, якщо йдеться про місячну оплату, від 12 тис. грн на місяць. За меншу суму зазвичай можна найняти лише студентку без рекомендацій і досвіду роботи. Фахівці ж з педагогічною освітою, рекомендаціями та медкнижкою претендують на зарплату від 17 тис. і більше.

Що ж пропонує українським сім’ям Кабмін, впроваджуючи начебто таку важливу та потрібну послугу? Батькам дітей до 3 років, які бажають працювати, радять винайняти няню, а частину коштів на її оплату компенсують з бюджету.

Насправді – і це перше, з чим зіткнулися родини, – платити нянці готові лише дитячий прожитковий мінімум 1 тис. 626 грн. Однак і цю невелику за теперішніх часів суму дадуть лише тим, хто офіційно її працевлаштує, – укладе договір з нею самою або фірмою, що забезпечує клієнтів домашнім персоналом. Няні, якій через це належить стати приватним підприємцем, доведеться вдаватися у фінансову звітність, сплачувати податки, які, найімовірніше, припаде компенсувати молодим батькам. Вони ж і побігають, збираючи необхідні документи для подачі в соцслужбу. Якщо ж раніше нянька була звичайною пенсіонеркою, то після офіційного працевлаштування втратить субсидії.

За таких умов стати «муніципальної нянькою» навряд чи знайдеться багато охочих, одностайні в своїх сумнівах і експерти, і молоді батьки. До того ж – «вишенька на торті» – оплату «муніципальних няньок» Кабмін завбачливо перекладає на плечі місцевих бюджетів. Тобто, якщо грошей в бюджеті не виявиться, за рахунок компенсації податків няня для молодої сім’ї стане обходитися ще дорожче, ніж сьогодні.

Отже, проблему хоча б часткової легалізації домашнього персоналу, ця ідея Уряду не вирішить, наголошують експерти.

 

 

Теги: ,