Два місяці знадобилося ВР для прийняття змін до бюджету, щоб розрахуватись з освітянами та медиками

Сьогодні Верховною Радою України розглянуто і затверджено Проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік, згідно якого відновиться фінансування бюджетників 10 областей України, на території яких 23 грудня 2018 року мали відбутися вибори до ОТГ.

Не відбулися перші місцеві  вибори і в 12 об’єднаних територіальних громадах Миколаївщини. Перерваний виборчий процес не дозволив новоутвореним громадам сформувати  власні представницькі та виконавчі органи, вступити в прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом.

Нагадаємо, що про загрозу невиплат заробітних плат медичним працівникам та вчителям під час бюджетної сесії Миколаївської обласної ради перед Новим роком попереджав “Наш край” на чолі з головою Миколаївської обласної організації політичної партії Юрієм Кормишкіним. Партія закликала Уряд, Кабмін та народних депутатів оперативно втрутитися та вирішити питання соціальної напруженості в ОТГ. Оперативність затягнулась на два місяці. Місцеві ради намагалися виправити в цей час ситуацію, закриваючі борги по зарплатні з вільних залишків, але не всі мали таку можливість.

«Дуже прикро, що від недалекоглядності уряду страждала фінансова спроможність територіальних громад та тисячі сімей, які банально не могли отримати від держави гроші, які вони чесною працею заробили. Разом з колегами ми заздалегідь підіймали проблему своєчасної виплати зарплат людям, звернулися до Кабміну та Верховної Ради. Прикро, що за півтора місяці у народних депутатів так і не знайшлося часу, щоб проголосувати! Хоча деякі з них, дивлячись в очі своїм виборцям, обіцяли якнайшвидше вирішити проблему виплат. Це стосується не тільки Миколаївської області. Люди два місяці сиділи без заробітної плати. Це наші медики та вчителі.  Люди, в чиїх руках наше здоров’я та майбутнє наших дітей!» – заявив Юрій Кормишкін.

Зазначимо, що вперше проект Закону від 16.01.2019 р. N 9476 “Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» виносився на розгляд Верховної ради тільки 26 лютого, але народні депутати так і не дійшли до його розгляду та голосування.

Але й надалі «Наш край»  наполягає на  терміновому призначенні  дати перших виборів в об’єднаних громадах задля продовження курсу децентралізації. У зв’язку з чим нами ініційовано звернення до суду.

 

 

Теги: , , ,