Звіт про роботу депутатів Миколаївської обласної ради VII скликання від політичної партії «Наш край» Юрія Анатолійовича Кормишкіна та Олени Віталіївни Донченко за 2018 рік

Кожного року команда депутатів від політичної партії «Наш край» звітує перед виборцями за виконану роботу на виборчих округах, а також у Миколаївській області в цілому. Минув рік, як я очолив Миколаївську обласну організацію політичної партії «Наш край». Цей рік був не набагато легшим за минулий. Особисто команда «Нашого краю» зазнала втрат. З життя пішла добра людина, талановитий та професійний фахівець в своїй справі. Нам досі дуже не вистачає досвіду, знань і порад Володимира Лусти, який трагічно загинув у лютому 2018 року… Але, незважаючи на неприємні сюрпризи долі, «Наш край» за цей рік закінчив процес будівництва партії в регіоні, сьогодні ми маємо її осередки в кожному районі області, а це досить потужна команда однодумців. Я завжди наголошую, що основна сила будь-якої партії – це люди. Коли  ми починали працювати, в нашій команді не було й тисячі чоловік. Але зараз кількість прихильників «Нашого краю» в регіоні – це понад 20 000 виборців. Тільки за минулий рік членів партії стало вдвічі більше. В цьому не тільки заслуга керівництва, в нас активно працюють депутати різних рівнів та активісти.

Як приклад, депутати Миколаївської обласної ради від партії «Наш край»  не залишаються голослівними перед своїми виборцями і щоденно роблять реальні справи щодо сприяння розвитку громад області. Завдання депутата – чути своїх виборців, виявляти проблеми та залучати інвестиції для їх вирішення. За нашим поданням разом з Андрієм Закусіловим та Оленою Донченко було залучено 576 тисяч  гривень з обласного бюджету на реалізацію Програми розвитку молодіжного спорту в Снігурівському районі. Завдяки цьому заклади освіти оновили спортивний інвентар та обладнання.

За нашим сприянням було встановлено новий дитячий майданчик в селищі Центральному Снігурівського району та залучено школярів Центральної школи до акції «Зробимо Україну чистою разом». Олена Віталіївна зайняла рішучу позицію – проти передачі дитячих садків з балансу сільських рад на баланс районних рад в Снігурівському районі, та пообіцяла тримати це питання під власним контролем. За сприяння депутатів від “Нашого Краю” школярі Калинівського навчально-виховного комплексу та першокласники Суворовської школи Снігурівського району отримали нові парти. За сприянням депутатів було проведенню безкоштовний енергоаудит в Снігурівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів.

І все це – не поодинокі випадки, а системна робота депутатів обласної ради від «Нашого краю» на своїх округах. Ми не роздаємо обіцянок, ми ставимо перед собою задачі і знаходимо шляхи їх вирішення.

На сьогоднішній день команда партії «Наш край» в Миколаївській області представлена ​​313 депутатами місцевих рад всіх рівнів, це 7,59 відсотки від загальної кількості депутатів області та займає друге місто за кількістю депутатів, поступившись провладній БПП. Хочу наголосити, що в місцевих радах всіх рівнів області є представники від 18 політичних сил, але наша партія єдина, яка була створена незадовго до старту виборчої кампанії-2015 і не мала тієї пізнаваності, як інші політичні бренди. І вже тоді, за результатами, ми отримали 165 мандатів у міських, районних та обласної радах, зайняв 3-е місце серед інших партій. «Наш край» бере участь у всіх виборах до рад об’єднаних територіальних громад; за 2016-2017 роки кількісний склад представників партії виріс на 30 процентів. Нажаль, не відбулися вибори до рад ОТГ, призначені на 23 грудня минулого року. «Наш край» делегував на вибори кращих представників громад і, як тільки буде дано старт виборчої кампанії,  ми обов’язково будемо брати в них участь і впевнені у високому результаті. Тому що вважаю, що успіх партії «Наш край» у Миколаївській області в тому, що її представляють відомі, авторитетні особистості.

Крім того, за рік реалізовано багато великих соціальних проектів. Бо повагу людей не так просто заробити, а нам це вдалося. Рік я голова партії, стільки ж часу являюся членом виконкому Миколаївської міської ради. За цей час встиг побачити роботу депутатів Миколаївської міської ради, яка зовсім відрізняється від тієї, яка є в облраді. Як член виконкому, я приймаю участь у прийнятті важливих рішень для міста. І вважаю, що коли будуть вибори в Верховну Раду, а потім у місцеві ради, «Наш край» буде представлено сильною та ще більшою командою.

Прикро констатувати, але проблем все ще багато і ми маємо не так багато часу для їх вирішення. Почну з того, що сьогодні найбільш актуально – опалення. Всі ми знаємо, яка склалася ситуація з ціною на газ. Не треба забувати і про дороге вугілля, дрова – в опалювальний період лісосмуги вирубуються людьми по всій території Миколаївської області. Нещодавно був в Єланецькому районі і на власні очі бачив, як люди робили заготівки з насаджень наших лісосмуг. Така ж сама ситуація є і у Снігурівці. І я розумію, що все це від безвиході, у якій опинилося наше населення. Активісти партії «Наш Край» зробили велику роботу — майже все літо по всій території України вівся збір підписів під зверненням до Кабінету Міністрів України з вимогою не підвищувати ціну на газ. В результаті більше 85 тисяч звернень тільки жителів Миколаївської області було направлено до Кабміну. Всього по Україні зібрано понад 1 млн. звернень! Ви тільки вдумайтеся в цю цифру! Ми наголошували, і я не змінив своєї думки, що уряд, який не зможе почути людей в їх вимозі не підвищувати ціну на газ, має піти у відставку. На жаль, ми побачили, що чиновникам Кабміну все одно, що рівень бідності в країні зріс до 25%, що ціни на продукти харчування збільшилися в рази, і що ця тенденція продовжується. Тож, крім того, що ми проводили «газову» акцію, фахівці та експерти Миколаївської обласної партійної організації «Наш край» разом зі спеціалістами компанії «ПАЕК» розробили власний проект програми впровадження альтернативних видів опалення для бюджетних установ області. Цей проект вже істотно поліпшив і спростив життя багатьох жителів регіону. Як приклад – Снігурівська Центральна районна лікарня, де у якості інвестицій ми безкоштовно встановили котельню на пелетному паливі. 2 млн. грн. зекономлених бюджетних коштів за минулий опалювальний сезон ми вже маємо. Це доводить і нам, і людям, що впровадженням таких технологій в Миколаївській області ми будемо уходити від енергозалежності  — від вугілля і газу. Також у минулому році були впроваджені аналогічні проекти на базі Миколаївського медичного коледжу, Миколаївської міської лікарні №3, Миколаївського геріатричного пансіонату, Миколаївської загальноосвітньої школи-інтернату — центру загальної і профільної освіти та комплексної реабілітації. Ми встигли обладнати такими ж котлами на пелетах три школи у Єланецькому районі: у Калинівці, Маложенівці та Олександрівці. На черзі ще багато проектів. Кожен район може економити мільйони бюджетних коштів завдяки переведенню своїх основних соціальних об’єктів на альтернативні джерела опалення, які сьогодні є оптимальним співвідношенням економічної рентабельності і теплотворної здатності. А заощаджені на опаленні кошти кожна установа зможе спрямувати на вирішення господарських питань на свій розсуд: ремонту дахів, благоустрій території, поповнення матеріально-технічної бази тощо.

Ми вже три роки працюємо і за час своєї роботи змогли не тільки знайти друзів, а, на жаль, нажити ворогів. Ворогів, яких не зупиняє навіть той факт, що своїми неправомірними діями вони приносять шкоду перш за все простим людям.

Майже напередодні Нового року Снігурівська лікарня могла залишитися без тепла.  На жаль, через неконструктивні та недалекоглядні дії мера міста Снігурівка та деяких членів виконкому, підлеглих меру, не було затверджено тариф на опалення, тому що очільник міста запросив тільки 5 чи 6 членів виконкому і не захотів запросити інших.

Питання вдалося закрити завдяки моїм колегам з компанії “ПАЕК”, які, незважаючи на свята, по першій моїй вимоги привезли пелети до лікарні. Нехай ми зазнали збитків, але не дозволили людям змерзнути. І знаєте, що цікаво: під час виконкому вони, бідолашні, так “переймалися” тарифом на опалення, що чомусь не побачили, як своїм голосуванням підняли тариф на питну воду з кювету для снігурівчан. І якби це була єдина проблема… Я не буду зараз перелічувати всі недоліки, які є там, але що казати, коли навіть власні дитячі садочки місцева влада майже не фінансує. Так, вони виділяють якісь копійки, але 95% від необхідної суми фінансує район. В листопаді була сесія міськради, на якій голова Снігурівської райдержадміністрації Інна Бойко підтвердила це.

Я часто буваю в різних районах області, тому дуже добре знаю, де що болить. Крім того, майже усюди на території Миколаївщини є осередки «Нашого краю», куди можна звернутися зі своєю проблемою та попросити про допомогу. Часом людям просто потрібен поштовх та детальна інструкція, як та що робити. Сьогодні більшість проблем витікає з того, що розпочаті реформи досі не завершено, що за тим, як виконуються розпорядження на місцях, влада не слідкує. Тому перш за все, треба закінчити реформу децентралізації. Процес дуже затягнуто і тепер час спливає не на нашу користь. Ми вже мали проблеми з виплатою заробітної плати медикам і вчителям в ОТГ, де наприкінці року не відбулися вибори. А ще перед новорічними святами на сесії облради я попереджав, що так може статися. І партія «Наш край» єдина, яка звернулася до Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України з вимогою про невідкладне вирішення порушених питань шляхом внесення змін до Державного бюджету України на 2019 рік, де нас підтримав народний депутат Вадим Підберезняк. Інші, навіть мажоритарщики, взагалі не звернули уваги на цю проблему.

Влада повинна зробити все можливе, щоб новоутворені громади могли якнайшвидше сформувати власні представницькі та виконавчі органи та вступити в прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом. Це зовсім інші повноваження, права і ресурси. І тоді, наприклад, жителі Єлизаветівки не будуть чекати, поки відділ освіти купить шини для шкільного автобусу, а самі вирішать питання. До речі, п’ять років возили дітей на лисій резині до школи у сусіднє село, поки не звернулися до нашого підприємства. І ми купили їм цю резину. Це добре, що за стільки часу нічого не трапилося на дорозі.

Тільки отримавши фінансову незалежність, ОТГ зможуть якісно змінювати життя своїх людей. І тут важливу роль відіграє саме людський ресурс: наскільки кваліфіковані спеціалісти стануть депутатами та очолять ОТГ. «Наш край» завжди ретельно підходить до кадрового підбору, особливо своїх кандидатів на вибори до тергромад. Якби прикро це не було, зараз наша молодь не бачить свого майбутнього в українському селі. Молодь дуже швидко виїжджає до міст або зовсім закордон, де хоче отримати освіту та роботу. Який відсоток з них захоче повернутися на батьківщину до рідного села? Чому так виходить? Тому що немає роботи, немає якісної освіти та медицини, немає ніякої інфраструктури, це вже не кажучи про дороги. В деяких селах аптек нема. Водопостачання сьогодні гостро стоїть в різних районах області, люди не можуть ні самі напитися, ні худобу напоїти. Ми за кошти власних підприємств посильно допомагаємо відновлювати водогони, там де ми орендуємо земельні ділянки, але ж це повинні робити не соціально відповідальні бізнесмени, а влада. Тому, в умовах своєї бездіяльності чинна влада немає ніякого морального права ні підіймати ані податки, ані тарифи, ні сподіватись на підтримку населення, яке сама ж обкрадає.

Оскільки я очолюю постійну комісія обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та соціального розвитку села, можу зазначити, що Миколаївська область завжди була тим регіоном, який своїми досягненнями в аграрному секторі суттєво забезпечує загальнодержавну скарбничку. Тому з впевненістю можна сказати, що цей рік не був виключенням. Особливу увагу хочеться звернути на системи зрошення на території нашої області, які довгі роки знаходилися в жахливому стані. В 2018, можна сказати, процес із збільшення зрошуваних земель нарешті зсунувся з мертвої точки. І у 2018 році ми прийняли програму по зрошенню, яка відкриє аграріям доступ до державних коштів, а це  — більше можливостей.

Ми вирішили проблему з лісосмугами. Рішенням сесії завдяки всім депутатам облради, які проголосували, ми затвердили правовий механізм передачі лісосмуг, утворивши комунальне підприємство.

На мою думку, також не менш важливим досягненням для області є повернення забутої традиції преміювання кращих механізаторів Миколаївщини. Я впевнений, що премія імені Федора Іванова дуже важлива для тих, хто щоденно працює на благо області.

Підводячи підсумки за 2018 рік, можна сказати, що основою нашої депутатської діяльності є спілкування з людьми. Особисті прийоми, робота партійних офісів та громадських приймалень на місцях – це хороший майданчик для попереднього обговорення питань, що вимагають думки кількох сторін. За рік до мене та моїх колег надходять тисячі звернень громадян, здебільшого з проханнями про допомогу. Я розумію, такий час, сьогодні всім нам дуже важко. Проте, тільки на пальцях однієї руки я можу перерахувати пропозиції, які ми отримали. І над кожною з них ми спільно працюємо, консультуємося з експертами, уточнюємо інформацію. Завдяки такій пропозиції у Маложенівці з’явиться парк замість звалища. Зараз там висаджені молоді дерева, і вже навесні ми побачимо результат нашої спільної діяльності. До чого я це веду – для того, щоб почати робити зміни на краще, потрібна ініціатива. Не мовчіть, не бійтеся говорити, брати на себе відповідальність та приймати активну участь у житті громади. І хотів би окремо подякувати всім представникам команди «Нашого краю», 2018 рік був насиченим перемогами тільки завдяки нашій з вами щоденній спільній роботі. Попереду ще багато звершень, тому запрошую всіх бажаючих до співпраці. Двері «Нашого краю» відкриті для кожного, хто готовий не лише словом, а і ділом доводити свою відданість рідному краю. Великі зміни починаються з малих, але рішучих кроків.

Теги: , , ,