Кормишкін відмітив несправедливий розподіл коштів між селами Єланеччини

На сесії Єланецької райради, яка відбулася 28 лютого, Юрій Кормишкін підняв питання щодо справедливого розподілу коштів між сільськими радами, в залежності від того, яку кожна з сільських рад окремо має  вагу в формуванні районного бюджету. Але в.о. голови Єланецької райдержадміністрації Ольга Гуліна не змогла надати інформацію щодо наповнення бюджету району від кожної ради, хоча на порядку денному стояло питання про перерозподіл коштів.

Після розгляду питання про затвердження звіту по бюджету Єланецького р-ну за 2018 рік, голова Миколаївської обласної організації парії «Наш край» Юрій Кормишкін звернувся до адміністрації району з проханням надати інформацію щодо питомої ваги кожної місцевої ради у формуванні районного бюджету.

«В Єланецькому районі 11 сільських рад і одна селищна рада… Чому це запитання мене цікавить? Тому що, коли ми перейдемо до п’ятого питання порядку денного, воно буде стосуватись перерозподілу видатків. І тут є тільки 3-4 сільські ради, яким видатки ви надаєте, інші сільські ради майже нічого не отримують. Мені б було цікаво. Для прикладу, Водяно-Лоринська внесла в бюджет 5-7%, але ж вона повинна і отримати собі якісь кошти. А ви пропонуєте, адміністрація ж пропонує видатки взагалі, не знаючи скільки сільська рада дала коштів в районний бюджет, а їм нічого не пропонуєте дати при перевиконанні», – наголосив Кормишкін.

Та Гуліна не змогла надати відповідь на питання, обумовлюючи це тим, що не знала, що його поставлять. А «несправедливий розподіл» коштів пояснила тим, що кошти витрачають за необхідністю на соціально-економічний розвиток та освіту.

«Що стосується питомої ваги кожної сільської ради до бюджету, я не можу зараз вам точно сказати. Ну я думаю, в загальному бюджеті, десь є відсотків 20 надходжень. На сьогоднішній день вже є програма соціально-економічного розвитку. І в цій програмі заплановані заходи по кожній сільській раді. Основне, на що у нас гроші ідуть – це освітня галузь: якщо брати у нас 27 млн доходу, то і з них 22 млн. іде на освітню галузь. Звичайно, школам вже по 50 років і більше, і сьогодні вони потребують капітальних вкладень… Ми хочемо чи не хочемо, ми повинні туди вкладати кошти, і на сьогоднішній день, якщо брати скільки кожна сільська рада вкладає, то це також немале важливе значення має. Сьогодні Водяно-Лоринська сільська рада, вона сьогодні працює на перспективу розвитку своєї громади», – відповіла Гуліна.

Після чого депутат обласної ради Юрій Кормишкін наполіг на тому, щоб при розподілі коштів райдержадміністрація більш уважно підходила, індивідуально розглядаючи кожну місцеву раду району, не забуваючи про те, що це не просто цифри, а економічна спроможність кожної громади і життя тих людей, які проживають у цих населених пунктах. Пропозицію Юрія Кормишкіна підтримали депутати та присутні на сесії сільські голови.

Теги: , ,