Три роки без тепла: Кормишкін запропонував альтернативні шляхи опалення для Єланецької гімназії

На сьогоднішній день Єланецька гуманітарна гімназія опалюється по теплотрасі від Єланецької школи за допомогою газу, попри те, що вже три роки Державний фонд регіонального розвитку фінансує реконструкцію системи опалення гімназії з метою переходу на електрику.

Проте, через скасування рішенням НКРЄ з 1 січня 2019 року нічного тарифу, навчальному закладу загрожує підняття вартості електричного опалення для бюджету в три рази. Питання доцільності подальшого фінансування реконструкції системи опалення, а також можливість переходу на більш дешеві види палива під час сесії Єланецької райради підняв депутат Миколаївської обласної ради від політичної партії «Наш край» Юрій Кормишкін.

«По гімназії на сьогоднішній день всі роботи виконані. Чому виникає питання? Немає тепла від електроопалення. Тому що коли планувалося, то планувалося встановлення котлів, але не планувалося їх підключення. Ми зробили все, крім одного – ми все установили, а щоб підключити треба виділити 188 тисяч, щоб ми могли провести лінію і підключити до котлів», — розповіла в.о. голови Єланецької РДА Ольга Гуліна.

Після чого Юрій Кормишкін акцентував увагу присутніх, що новий тариф за електричне опалення гімназії буде зависокий, а тому електроопалення сьогодні вже економічно не вигідно.

«Наприкінці грудня ви затверджували бюджет на 2019, але рішенням НКРЄ з 1 січня 2019 року відмінили нічний тариф і сьогодні електроенергія рахується 24 години по одному тарифу. Скажіть будь ласка, що ви робите на сьогоднішній день, які зміни до бюджету, тому що у бюджеті вашому записано оплату за електроенергію по нічному тарифу, а тепер в три рази більше треба буде платити. Може треба не виділяти 188 тисяч на електроенергію, а шукати сьогодні інші шляхи опалення цієї школи? Бо електроенергія буде вам в три рази дорожче! В бюджеті вже коштів не буде вистачать», — сказав Юрій Кормишкін.

Схожу думку висловив і голова Єланецької райради Василь Богданцев, зазначивши, що вже є проектні пропозиції на пелетне опалення закладів соціальної сфери в районі, а по Єланецькій гімназії вже працює проектант.

«Буквально зараз у нас працює проектант по Єланецькій гуманітарній гімназії, електроопалення там не підключене. Тому що розпорядник коштів, управління капітального будівництва облдержадміністрації, саме на їх рахунок надходили кошти, саме вони визначали підрядника і саме вони контролювали цей процес, от ми і маємо цей результат. Тому ми робимо додатковий проект, бачення проектанту ми обов’язково узгодимо з депутатами і далі будемо працювати по енергоефективності та енергозбереженню», — відповів Богданцев.

Нагадаємо, що за допомогою інвестицій компанії «ПАЕК» та Юрія Кормишкіна було встановлено пелетне опалення в Снігурівській ЦРЛ, що допомогло зекономити майже 2 млн гривень бюджетних коштів.

Теги: , , , , , , ,