На Єланеччині досі не розкриті злочини щодо крадіжки засобів захисту рослин та насіння. Прокуратура заявляє, що робить все необхідне, але результату немає

В Єланецькому р-ні досі не розслідувані ряд кримінальних злочинів, вчинених у 2018 році, де були вкрадені засоби захисту рослин та насіння. Прокуратура заявляє, що робить все необхідне, але результату немає.

Під час розгляду питання «Про діяльність Єланецького відділу Вознесенської місцевої прокуратури Миколаївської області у  2018 році» на черговій сесії Єланецької районної ради, яка відбулась 28 лютого, голова Миколаївської обласної організації партії «Наш край» Юрій Кормишкін підняв питання щодо нерозслідуваних кримінальних справ, пов’язаних з крадіжкою засобів захисту рослин. Голова «Нашого краю» впевнений, що подекуди саме через те, що дані злочини нерозслідувані, фермери Вознесенського та Братського районів, зневірившись в спроможності правоохоронних органів і прокуратури захистити їх інтереси, вдаються до свавілля.

«Виходячи з Вашого звіту, можна зробити висновки, що у 2018 році злочинність на території Єланецького району зменшилась. Але поясніть мені, як можна звітувати такі показники в той час, коли ще й досі не розслідувані аж 4 кримінальні злочини стосовно крадіжки засобів рослин та насіння. Така незначна зацікавленість правоохоронних органів та органів прокуратури займатись даними питаннями приводить до того, що в Вознесенському та  в Братському районах фермери збираються та займаються свавіллям. Органами прокуратури взагалі нічого в цьому напрямку не зроблено, і органами поліції теж. Не розслідувано жодне кримінальне провадження», – наголосив Кормишкін.

В прокуратурі підвередили, що злочини не розслідувані, але запевнили, що вживають всіх необхідних заходів.

«За результатом досудового розслідування можу повідомити, що так, на жаль, на даний час вони не є розслідувані, оскільки, відповідно, будь-якій особі про підозру не повідомлено. Разом з тим в даних кримінальних провадженнях  проведено дуже великий об’єм слідчих дій. На жаль, на даний час вони нерозкриті. Що стосується прокуратури, то прокуратура досудові розслідування не здійснює, вона здійснює процесуальне керівництво. Це питання перебуває на моєму особистому контролі, і на контролі безпосереднього керівника Вознесенської місцевої прокуратури. Що залежало від прокуратури в рамках процесуальних повноважень для процесуальних керівників, то такі заходи вживались. На жаль, результату на даний час немає. Тут я можу погодитись, така ситуація є», – заначив Євген Венгер, заступник керівника Вознесенської місцевої прокуратури Миколаївської області.

Теги: , , ,