Четвертий день Масляної – «широкий четвер»

Четвертий день Масляної у 2019 році випадає на 7 березня. Його називають «розгуляєм» або «широким четвергом».

У цей святковий четвер прийнято влаштовувати веселі гуляння та ігри. У четвертий день Масляної люди припиняють всі роботи і приділяють час розвагам, іграм і забавам.

В «широкий четвер» слід помиритися з близькими всім тим, хто зараз у сварці. Вважається, що Великий піст треба зустрічати з чистим серцем.

Традиційні гуляння починаються з масових ігор на вулиці, в яких беруть участь всі охочі. Одне з популярних занять в цей день – кулачні бої. Перемогти супротивника – хороший знак, тому раніше учасники цієї забави навіть зверталися по допомогу до чаклунів!

Ще одна традиція – вбиратися в яскраві страшні костюми, лякаючи перехожих. Учасники затії ходили по домівках і співали колядки, після чого господарі давали їм частування і, звісно, млинці. Цього дня вже можна робити опудало, яке спалиться по закінченню Масляної.

Катання на гірках і гойдалках, кінні прогулянки, карнавали, стрибки через багаття, пісні і танці – все це невід’ємна частина «широкого четверга» на Масляну.

Вважається, що у святковий четвер жінкам не можна шити, прясти і в’язати.

Також увагу слід приділити худобі – корові, яка годує всю сім’ю. Пригощати насамперед потрібно саме її, а потім вже готувати млинці для всієї рідні.

В «широкий четвер» розгортаються великі ярмарки, де можна придбати все, що душа забажає! Після активних ігор дуже хочеться відновити сили, тому ярмарки пропонують великий вибір ласощів.

 

 

Теги: ,