Чистий понеділок і початок Великого посту: що потрібно зробити в цей день

Це прекрасний день для того, щоб налаштувати себе на найближчі сорок днів посту. Священнослужителі наголошують на важливості читання молитов про прощення гріхів. Потрібно просити Бога про милість і про дарування сил, терпіння і мужності.

Духовний сенс Чистого понеділка

Призначення цього дня – не просто входження в стан поста. Чистий понеділок потрібен людям для того, щоб очиститися від гріхів. Священнослужителі постійно говорять, що цей день дуже важливий в духовному плані, оскільки Господь допомагає нам стати краще, якщо ми цього хочемо всім серцем.

В цей день, згідно з Писанням, Христос пішов у пустелю для молитви. Піст був встановлений учнями Христа в честь його жepтви заради людей. Це щось на зразок випробування, щоб показати себе і Бога, що ми гідні прощення, гідні зустріти світле свято Великодня.

Чистий понеділок потрібен для того, щоб люди могли замолити гріхи, очистити свою душу від скверни. Саме тому в народі його і називають чистим або світлим.

Традиції Чистого понеділка

11 березня розпочинається Великий піст – найсуворіший і найтриваліший. Починається час утримання, строгості, молитов. Навіть в церкві перестають служити літургію – всi церковні служби стають більш тривожними і навіть скорботними. Багато церковних служителів рекомендують в цей день прийняти таїнство причастя і сповідатися в гріхах, якщо це не було зроблено в підготовчий сиропустний тиждень.

Перший день посту вважається одним із найсуворіших. Ченці намагаються взагалі нічого не їсти в Чистий понеділок, але для мирян діють більш м’які правила. У цей день віруючі намагалися завжди їсти вперше після полудня. Зараз же церква відзначає, що утримання від тваринної їжі буде досить.

Для тих, хто хоче відзначати піст більш строго, буде актуально сухоїдіння – потрібно старатися вживати тільки сиру їжу, не приготовлену на вогні, без рослинної олії. Це можуть бути фрукти, овочі, ягоди, каші на холодній воді.

Це день суворого посту, тому що необхідно більш ретельно молитися. Потрібно постаратися повністю відмовитися від усього, що може вас відволікти від думок про Бога, за винятком, звичайно, роботи.

У Чистий понеділок потрібно займатися очищенням не тільки душі, а й житла. Варто викинути зайвий мотлох, зробити прибирання. Раніше люди неодмінно відвідували баню в цей день.

Потрібно постаратися відвідати церковну службу, по можливості відмовитися від розважальних передач і не відвідувати розважальні заходи. Священики радять відмовлятися від шкідливих звичок.