«В період тотального підвищення тарифів на державному рівні не можна допускати підвищення тарифів на місцях», — «Наш край» в Єланці закликає переглянути пропозиції по підвищенню тарифів на воду

Єланецька районна організація партії «Наш край» звертається до голови Єланецької селищної ради Любові Баденко, депутатів селищної ради об’єднатися та винести на розгляд найближчої сесії  питання про звіт керівника КП «Єланецьводопостач» щодо  собівартості послуг, яке надає підприємство. Підставою для звернення партії «Наш край» стала  інформація про намір встановити нові тарифи на послуги селищного КП «Єланецьводопостач», посилаючись на обґрунтування, надані комунальним підприємством. При вивченні цього документу виникає чимало питань, на які хотілось би почути відповіді.

Єланець є єдиним селищем міського типу в Миколаївській області,  де відсутня система централізованого водопостачання.  В 2011 році прокладено 6,5 км водопровідної мережі на загальну суму 2704,1 тис. грн. У зв’язку з відсутністю фінансування об’єкт в 2011 році не завершено. До перспективного плану розвитку територій  на 2019-2021 роки  по Єланецькому району влада передбачила реконструкцію системи водопостачання смт. Єланець, з установкою знезараження, вартістю 5000,0 тис. грн. Але не вказано, з яких джерел буде фінансуватися впровадження даного проекту. Це викликає занепокоєння. Ми впевнені, що при такому плануванні та розподілі коштів може повторитися ситуація 2011-го року, коли реконструкція водопровідної мережі не була завершена через відсутність фінансування .

А поки що КП  «Єланецьводопостач» планує забезпечити — дослівно  — «необхідні умови для надання цих послуг споживачам населених пунктів селищної ради, покращити фінансово-економічне становище підприємства» за рахунок підняття тарифів. Тобто, за рахунок споживачів.

Районна організація партії «Наш край» наголошує,  що в наданому КП документі «Аналіз регуляторного впливу проекту рішення Єланецької селищної ради “Про затвердження тарифів на послуги Єланецькому селищному комунальному підприємству «Єланецьводопостач» йдеться тільки про нові тарифи. І пояснено, що діючі розцінки для населення і підприємств від 21.03.2018 нині не покривають собівартості. При цьому сама собівартість послуг не вказана. Але роз’яснюється, що за час дії тарифів змінились економічні чинники, що впливають на складові витрат тарифу. Зокрема, відбулося зростання вартості паливно-мастильних матеріалів (дизельного пального), вартості запчастин, енергоносіїв, мінімальної заробітної плати. Роз’яснення не підкріплені цифрами, що знову ж таки викликає питання.

Також в документі, наданому комунальним підприємством, вказано, що за кошти державної субвенції придбано дві нові автомашини, ємністю 5 м.куб для підвезення питної води, що дає можливість здешевити вартість доставки питної води за рахунок більшої ємності та за рахунок меншої кількості палива на 1 км. І дійсно, в нових тарифах вказано.

  • Підвіз води автомашиною ГАЗ-53, ємністю 3,7 м.куб.:

 

  • Для населення – 150,00 грн.;
  • Для підприємств, установ, організацій – 166,00 грн. /Додаток №6/

 

  • Підвіз води автомашиною ХЮНДАЙ ємністю 5,0 м.куб.

 

  • Для населення – 100,00 грн.;
  • Для підприємств, установ, організацій – 119,00 грн /Додаток №7/

    

Знову питання, хто вирішуватиме, яка машина за яким тарифом підвозитиме воду сьогодні за конкретною адресою? Чи вартість підвозу буде залежати від сліпого жеребкування? І сенс такого здешевлення підвозу води при заявленій збитковості підприємства? Районна організація партії «Наш край» вважає рішення здешевлювати підвіз води новими машинами і одночасно підвищувати тарифи на інші послуги популістським.

Отже, зважаючи на все вказане, районна організація партії «Наш край» закликає не допускати необґрунтованого підвищення тарифів та черговий раз «залазити в кишеню» до жителів селища і за рахунок цього покращувати фінансово-економічне становище підприємства. В партії впевнені, що потрібно ще раз переглянути формування тарифів та зробити все можливе для недопущення підвищення вартості послуг КП «Єланецьводопостач». Особливо, якщо  враховувати тотальне підвищення тарифів на державному рівні. Це стосується і подорожчання медикаментів, і продуктового набору. Люди повинні відчувати захист та турботу від влади на місцях, а не ще більший тиск на сімейний бюджет.

 

Теги: ,