Дороги, вода та медицина, — в Баштанці «Наш край» окреслив пріоритети вирішення проблем рідного краю

В Баштанці «Наш край» відзвітував за 2018 рік та визначив пріоритети роботи на 2019. За словами голови Баштанської районної організації політичної партії «Наш край» Петра Жигалкіна, пріоритетами є, в першу чергу господарські питання, а вже потім — політичні. Під час зборів Баштанської районної організації партії «Наш край», які відбулись в середині березня в м. Баштанка було визначено, що першочергово «Наш край» буде займатися та підтримувати ті ініціативи, які будуть направлені на розвиток рідного краю, а саме: на відновлення дорожнього сполучення між селами району, для забезпечення підвозу дітей до опорних шкіл та забезпечення населення медичною допомогою. Окрім того, одним з напрямків визначено питання реконструкції або повної заміни водомереж в селах, закупка підсилювального обладнання для викачування води зі свердловин. Не менш важливим питанням визначено налагодження роботи депутатського корпусу з тимчасово виконуючими обов’язки старост для забезпечення більш ефективного розподілу бюджетних коштів та розвитку старостинських округів. Вважає Петро Жигалкін важливим моментом і підтримку сьогодні Лоцкинської об’єднаної територіальної громади, де не відбулись вибори 23 грудня 2018 року.

Доріг в районі практично немає

«Ситуація в усіх населених пунктах майже однакова. Дорожнє сполучення між селами Баштанської міської об’єднаної територіальної громади сьогодні передано на баланс області. Сполучення за основними напрямками: Баштанка – Новопавлівка, Баштанка – Христофорівка, Баштанка – Піски, Баштанка – Новоіванівка, Баштанка – Новосергіївка практично відсутнє. Баштанська міська ОТГ самостійно не може ремонтувати ці дороги, але і обласний бюджет сьогодні коштів не виділяє», — говорить Петро Жигалкін.

Через відсутність доріг діти з Новосергіївки, Новопавлівки та Новоіванівки за січень-лютий тільки двічі відвідали опорну школу

«Сьогодні виникало питання. В Баштанці створено дві опорні школи: загальноосвітні школи №1 і №2. В ці опорні школи Новосергіївка, Новоіванівка і Новопавлівка привозять дітей старших класів на навчання сюди – в опорні школи. І також виникає сьогодні проблема. Такий приклад, я виїжджав в Новосергіївку, — розповідає Петро Жигалкін. –  З січня по лютий 2019 року було тільки два підвози учнів старшої групи до школи №2. А вивіз було через те призупинено, що автобус шкільний просто не міг туди проїхати. Є маршрут, куплений автобус, але автобус по такій дорозі сьогодні просто не може виїхати і немає сьогодні кому ту дорогу відремонтувати. Така ж сама ситуація сполучення з Новопавлівкою, Новоіванівкою – це три округа, три старостати, трохи краща ситуація з Добренським територіальним округом, тому що там до Явкинського рослинного розплідника в минулому році миколаївський облавтодор дорогу зробив із 12 кілометрі 6 кілометрів, а далі дорога також іде в незадовільному стані», — розповідає голова Баштанської районної організації партії «Наш край».

З Баштанки до Миколаєва на ремонт дороги Н-11 грошей знову не залишилось

Петро Жигалкін розповідає, що сьогодні дорога на Піски, дорога на Христофорівку, які нібито з твердим покриттям рахуються, але насправді дороги там зовсім немає.

«На зборах наш депутат Мазуренко говорив, що вони сьогодні вишукують шлях саме польовими дорогами, де ще можна їздити. Я вже не говорю про сполучення в інший напрямок: Мар’янівка, Добре, Мар’ївка, що по шляху Н-11. Всі розуміємо, що це дорога державного значення і, на жаль, на дорогу державного сполучення нашого напрямку із 900 млн. грн, які були виділені з державного фонду на Миколаївську область, коштів майже не залишилось. Наскільки мені відомо, то дорога Кропивницький – Миколаїв, ми знаємо які проблеми там біля Возсіятського, її будуть закопувати, 200 млн. грн. уходять сюди, щоб дотягнуть оцю дорогу від Нового Бугу до Баштанки, там ще 6 км. залишилось незакритими, об’їзна дорога і ще на Очаківську дорогу дають 200 млн. грн.  І виникає ситуація, що знову з Баштанки до Миколаєва, я так зрозумів, дорога будуватись не буде, бо коштів уже не залишається», — говорить Петро Жигалкін.

Потрібно близько 10 млн. грн. на закупку власної дорожньої техніки

«Всі говорили про те, що люди не можуть в районний центр приїхати. Не тому, що не хочуть їздити водії маршруток, а через те, що немає дороги. Ті самі Новоолександрівка, Явкино, Новопавлівка, Новоіванівка …одна єдина проблема – не можемо запустити маршрут тому, що відсутня дорога. Хоча є люди, які хочуть возити. І хоча б один раз на тиждень, наприклад, у четвер, щоб люди могли їздити в Баштанку, щоб люди могли скупитись. Не хочуть обслуговуватись маршрути, тому що немає дороги», – говорить Жигалкін.

Саме тому депутати від політичної партії «Наш край» ініціювали розгляд питання щодо закупки для КП «Добробут» дорожньої техніки, що дозволить самостійно забезпечувати можливість проїзду. Наприклад, Таранкова Світлана і я не один раз про це говорили, що для того, щоб хоч якось почати вирішувати питання дорожнього сполучення, потрібно забезпечити важкою дорожньою технікою оце комунальне підприємство. На це потрібно близько 10 млн. грн.

«На останній сесії Баштанської міської ради ОТГ було винесене питання і вже запланували ми в бюджеті 2019 року закупку в Комунальне підприємство «Добробут» дорожньої техніки, щоб ми могли хоча б своїми силами щось робити, щоб не чекати поки там гроші дадуть з обласного бюджету і прийде якась техніка. Всі ці дороги в грейдерному покритті, тверда жорства, це не польові дороги, це дороги з твердим покриттям, але це не асфальт, вони такі страшні, що гірші аніж польові. Якщо ці дороги кожного року приводити в порядок, тобто грейдерувати, профілювати, то може бути проїжджаємість.

Ми уже купили дуже сильний бульдозер, який сьогодні на смітнику районному займається підгортанням сміття. Тепер стоїть питання покупки автогрейдера», — розповідає Петро Жигалкін.

Найбільш проблемне питання після доріг — водозабезпечення

«Крім доріг, пріоритетним залишається дуже складне питання по водозабезпеченню. Раніше вся водоносна мережа стояла на балансі сільських рад. Є міськводоканал. Він сьогодні обслуговує місто Баштанку і ще два населених пункти: Добре і Новоіванівка. Це водомережі сільських рад. Їх практично ніхто не ремонтував і вони дійшли до такого стану, що сьогодні уже  майже не використовуються. У бюджетах цих місцевих рад уже не було коштів на ремонт. Це стояли башти Рожновського, стояли насоси, які качали і подавали воду. Сьогодні з балансу сільських рад, яких уже немає як юридичних осіб, всі мережі передано на баланс міськводоканалу і тепер стоїть перед нами сама глобальна задача про що говорив і наш депутат з Христофорівки: це заміна насосного силового обладнання в цих баштах, тобто насоси, які качали воду із свердловин, і заміна самих труб. Мережі прокладались ще за радянських часів, колгоспи тоді прокладали ці труби і вони використовувались, а сьогодні мережі практично не експлуатуються і вийшли зі строю, тому що їм сьогодні по 40 років. Тобто глобальна проблема – це заміна водопостачальної мережі по цим населеним пунктам», — говорить голова Баштанської районної організації партії «Наш край».

«Наш край» впевнений, що всі без виключення території, які увійшли до складу Баштанської міської об’єднаної територіальної громади, повинні мати водозабезпечення не гірше, аніж в самому місті Баштанка.

Люди бояться скорочення кількості ФАПів

«Тривожним дзвіночком для наших людей є і скорочення кількості ФАПів, — говорить Петро Жигалкін. — Майже щодня до нашої приймальні звертаються стурбовані жителі, які не бачать майбутнього в наданні медичних послуг без місцевих фельдшерсько-акушерських пунктів. Знову ж таки, глобальна проблема полягає в тому, що відсутнє дорожнє сполучення. Доїхати до Баштанки важко, швидким добратись до сіл так само. Без локального пункту медичного обслуговування людям залишатись страшно. Ми розуміємо, що вирішувати всі проблеми потрібно в комплексі, так як життєзабезпечення всього району і Баштанської міської об’єднаної територіальної громади залежить від роботи всіх сфер».

«Наш край» вважає, що в питанні реформування галузі охорони здоров’я потрібно всім бути партнерами. Неможна сліпо іти по доктринам реформи, знищуючи уже існуючі медичні заклади, не створивши нічого нового або не забезпечивши швидкий доступ до медичного обслуговування. Ми повинні об’єднати всі зусилля для того, щоб зберегти заклади охорони здоров’я. Як варіант, сьогодні ми пропонуємо сільським головам, де важка ситуація з ФАПами та дорожнім сполученням заключити договори співробітництва щодо фінансування ФАПів і хоча б таким чином спробувати стримати паніку серед людей та знизити ризики виникнення нових проблем в медичному обслуговуванні.

Один листоноша на 5 сіл. Скорочення відділень «Укрпошти» та працівників приводить до соціальної напруги

Проблема з якістю обслуговування відділеннями «Укрпошти» є в усіх районах області. Баштанщина не є виключенням. Від скорочення відділень та зменшення кількості працівників, в першу чергу, постраждали пенсіонери, які всі ходили на пошту, щоб заплатити за основні послуги, підписати періодику, оформити відправлення, отримати пенсію.

«Сьогодні у нас залишилось по одному листоноші на 5 сіл. Мені слів не вистачить для того, щоб описати напругу, яка сьогодні є серед населення, яке не вчасно отримує пенсії та періодику, але й шкода листонош, які також наші люди і ми знаємо, як їм важко охоплювати таку територію та ще й добиратися по нашому бездоріжжю», — розповідає Петро Жигалкін.

На жаль, на місцевому рівні це питання вирішити практично не можливо, а на рівні держави голос громад не чують. «Укрпошта» сьогодні не хоче виконувати соціальну функцію, а обслуговування наших людей для них економічно не вигідно.

Лоцкинська сільська об’єднана територіальна громада. Чи відбудуться вибори?

23 грудня 2018 року через введення на території Миколаївської області воєнного стану не відбулись вибори в нашій Лоцкинській сільській об’єднаній територіальній громаді, до складу якої увійшли дві сільські ради Лоцкинська з с. Лоцкине та с. Перемога та Новоолександрівська сільська рада з с. Новоолексадрівка.

«Воєнний стан завершився, а виборів так і немає. Люди, які висловили своє бажання об’єднатись, які намітили перспективний план розвитку уже як об’єднаної громади, сьогодні стали заручниками неефективної роботи Центральної виборчої комісії та небажання оголошувати вибори. Щоб ви розуміли, у більшості людей, навіть, змінився світогляд, відбулись душевні зміни, вони відчули, що це громада і що вони зможуть жити краще і самі господарювати. Ми відчули переваги децентралізації. Але люди сподівались на одне, а вийшла відміна. Відбулось розчарування. Люди не розуміють, чому вони так вчинили, воєнний стан відмінили і люди сподівались, що після нового року, все-таки в перших числах, знову призначать вибори, а їх і досі немає. Люди живуть в невіданні», — перерозповідає  ситуацію в громаді Петро Жигалкін.

«Наш край» уже виступив з вимогою термінового проведення виборів в усіх 45 громадах, у яких не відбулись вибори 23 грудня, а також партія готова подати скаргу на ЦВК за її бездіяльність та гальмування процесу децентралізації.

«Наш край» не знаходиться в радикальній опозиції. Ми виступаємо за конструктивну роботу, направлену на розвиток рідного краю

«В Баштанському районі ми не знаходимось в опозиції до влади, тому що навіть на рівні ОТГ нас сприймають як нову політичну силу, не радикального якогось спрямування, а силу, яка сьогодні хоче приносити користь рідному краю. Сьогодні прислуховуються до наших побажань, до наших проектів, зауважень, ми ініціюємо деякі проекти для розвитку Баштанської об’єднаної територіальної громади і нас чують, до нас прислуховуються», — розповідає про позиції партії в районі Петро Жигалкін.

Важливо мати комунікацію між депутатами та старостами

«Ми вважаємо, що залишається важливим питання комунікації та тісної роботи депутатів зі старостинськими округами. Децентралізація – це нова форма управління територією і дуже важливо, щоб всі позитивні зміни, які несе реформа місцевого самоврядування, бюджетна реформа, мали максимальну ефективність. Сьогодні депутати від партії «Наш край» відкриті до діалогу з тимчасово виконуючими обов’язки старост, ми готові допомагати в вирішенні проблемних питань в формуванні порядку денного розвитку старостинських округів», — впевнений Петро Жигалкін.

Наш пріоритет – це розвиток рідного краю

«2019 рік буде насиченим. Президентські вибори, парламентські вибори, вибори в ОТГ, підготовка до місцеві вибори 2020. Яка буде ситуація – важко сказати, але знаємо точно, що іде ще об’єднання територіальних громад, паралельно укрупнення районів. Сьогодні Баштанський район ні до кого не примикає. Ми будемо центром одного із 4 районів: Новий Буг, Казанка і Снігурівка. Так само будуть формуватися і госпітальні округи. Тому вибори у 2020 році — це буде дуже велика робота.

А паралельно із цим ми, разом за нашим головою Миколаївської обласної організації партії «Наш край» Юрієм Кормишкіним продовжимо нашу роботу. Продовжимо допомагати нашим людям, як в минулому році вирішили проблемне питання Лоцкинської дільничної лікарні придбавши електрокардіограф, допомогли Лоцкинській школі, придбавши покриття для початкових класів, Новоолександрівській школі придбанням силового кабелю для заміни проводки. Ми продовжимо піклуватись про наших пенсіонерів, продовжимо соціальні та благодійні акції. Будемо і надалі прислуховуватись до наших людей для того, щоб як партійний актив, так і депутатський корпус ще більш ефективно працювати для розвитку рідного краю», — говорить Петро Жигалкін, визначаючи черговий вектор роботи партії «Наш край» в Баштанському районі.

 

 

 

 

Теги: , , , ,