Вмикаємо еко-мислення! Вчимося дбати про довкілля у рамках власного соціального проекту «Наш квітучий край», ініційованого «Нашим краєм»

До Міжнародного Дня Землі, який відмічається 22 квітня,  Миколаївська обласна організація партії «Наш край» ініціювала власний соціальний проект «Наш квітучий край».

В рамках проекту:

— Проведення виховної кампанії (роз’яснювальна робота із громадянами, обговорення цікавих практик, публікація профільних матеріалів, постерів, тощо);

— «Сміттєвий челлендж». Ідея проведення прибирання забрудненої території, яка поширюється світом і стала «вірусною», та фотографування у режимі «до» та «після»;

— Флешмоб «Чиста країна». Суть флешмобу така: збираєш папірці, бляшанки, пляшки тощо, закликаєш друзів приєднатися, знімаєш себе на відео і викладаєш відзняте у соцмережі. Естафету можна передати необмеженій кількості учасників #НашКрай #НашквітучийКрай

— Ініціювання проведення толок з прибирання території населених пунктів, зон відпочинку.

— Висадження саджанців дерев, кущів, квітів.

Ми підготували низку порад, що допоможуть зберегти навколишнє середовище, увімкнувши еко-мислення.

— Будьте мудрим споживачем. Купуйте речі тільки, якщо вони дійсно Вам потрібні.

— Не купуйте сміття: віддавайте перевагу товарам без зайвої упаковки.

— Відмовтесь від одноразових пластикових пакетів. Пластик не розкладається природним шляхом: в Тихому океані вже утворився острів, який повністю складається з відходів життєдіяльності людини. Наївшись такого сміття, щорічно гине 100 тисяч тварин.

— «Ні» одноразовим речам. Намагайтеся не купувати продукцію одноразового використання: посуд, серветки, станки для гоління, ручки, замість цього віддайте перевагу відповідним багаторазовим речам.

— Сортуйте сміття, адже 1 тонна макулатури збереже 17-20 дерев, а 1 т вторинних полімерів (пластмаси) збереже 16 т сирої нафти.

— Бережіть воду. Банальне «закривайте кран, поки чистите зуби» має глибокий зміст: якщо так робити, то витрачається 1 л води, в той час, як при відкритому крані витікає 6 л/хв.

— Бережіть енергію. Виробіть звичку вимикати світло, залишаючи приміщення на довше, ніж на 15 хвилин.

— Економ-режим. При покупці звертайте увагу на економічність техніки

— Про папір. Економте папір: друкуйте з двох сторін, використовуйте чернетки. Економія 25 пачок паперу врятує одне дерево від вирубування!

— Про машину. Купуйте економічну машину. Регулярно міняйте фільтр і качайте шини. Такі дії збільшать кількість кілометрів на літр бензину.

— Про чистоту. Звичайні миючі засоби містять фосфати, які, потрапляючи у водойми, сприяють бурхливому «озелененню» води. Тому слід віддавати перевагу екологічним миючим засобам або мильним горіхам, які нешкідливі і на 98-100% розкладаються в природних умовах.

— Про косметику. Віддавайте перевагу натуральній, а ще краще, органічній косметиці, яка не містить штучних добавок і продуктів нафтохімії.

— Про дітей. Уявіть лише: якщо дитина використовує виключно одноразові підгузки, то поки дитина виросте, зросте також гора сміття, масою в 1 000 кг! Відмовтеся від памперсів і переходьте краще на систему природного сповивання .

— Посадіть дерево і підтримуйте людей, які зберігають і захищають наші ліси.

І наостанок, полюбіть природу. Так, Ви захочете захищати її і зрозумієте, що кожна Ваша дія має силу! А Ваші діти і онуки скажуть Вам: «Дякую, що зробив світ кращим».

Всі, хто захоче приєднатися до проекту «Наш квітучий край» або до команди партії «Наш край» в Миколаївській області, прохання заповнити анкету за посиланням  https://docs.google.com/forms/d/1Y84jfGOCMzVLbO1yl5dxO9ZN84ui-si-0QlHZt9TVK8/edit або звернутися до офісу партії у своєму місті/районі.

 

 

Теги: , ,