Затримка виплати зарплат та брак кадрів: Юрій Кормишкін зустрівся з медперсоналом Снігурівської ЦРЛ

 

У вівторок, 19 березня, голова депутатської фракції партії «Наш край» у Миколаївській обласній раді Юрій Кормишкін завітав із робочим візитом до Снігурівської центральної районної лікарні. Під час спілкування він обговорив з медперсоналом більшість нагальних проблем, які їх турбують, а також пообіцяв посприяти вирішенню деяких з них.

На початку зустрічі депутат Миколаївської обласної ради Юрій Кормишкін повідомив, що завдяки альтернативному опаленню, яке було встановлене майже два роки тому в лікарні, в бюджеті з початку опалювального сезону 2018-2019 років було зекономлено майже 2 мільйони гривень.

«Ви два роки вже прозимували. І, думаю, ви побачили, що приміщення теплі. І якщо в сезон 2017-2018 рр. економія для бюджету була розміром в 1 млн грн., то в 2018-2019 рр. ті кошти, які були закладені на опалення – майже 2 млн грн.. Це 2 млн грн зекономлених коштів за рахунок опалення, яким займався «Наш край». Тепер у вас буде 2 млн на розвиток медицини – гроші забиті в бюджеті. Це можна робити по всій Снігурівці і економити кошти», – підкреслив голова партії.

Також лікарі звернулись до Юрія Кормишкіна з проханням посприяти з якнайшвидшим вирішенням питання щодо недоотримання зарплатні у зв’язку з скасуванням виборів в ОТГ під час запровадження воєнного стану у Миколаївській області. Голова партії «Наш край» запевнив, що все, що залежить від депутатів облради в межах повноважень, вже зроблено – подано звернення до депутатів Верховної Ради.

«Ми ж депутати обласної ради, ми не законотворці. У нас сесія в облраді була в 10-х числах грудня. Я на сесії підняв питання щодо того, що народні депутати ввели воєнний стан в наших регіонах. Я просив зробити зміни до бюджету 2019 року, щоб вчителі і лікарі могли отримувати заробітну плату під час ВС. Ми спочатку грудня це сказали, в нас є у ВР депутати. Чому вони не внесли зміни? Питання до них. Вони будуть приходити до вас і розповідати, як багато вони для вас зробили. На сьогоднішній день, на початку березня ви недоотримуєте зарплату. Сьогодні, думаю, документ попаде до Президента, і протягом березня буде підписаний. По вашому проханню ми зможемо допомогти тільки зверненням Миколаївської облради до депутатів ВР. Було б це в наших силах, повірте мені, ми б підписали за день сесії… Я думаю, до кінця березня Президент підпише, і ви отримаєте свою заробітну плату», – виступив Кормишкін.

Окрім того, головний лікар КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Павло Соловйов зазначив, що Снігурівський район входить до сімки кращих районів із темпів реформування первинки. Але, в той же час, в районі, як і в багатьох, існує проблема з кадрами.

«Ми з 1 квітня все зробили вчасно, почали реформування в нашому районі первинної ланки, зробили всі кроки, є статут нашої організації, є комп’ютерна техніка, ми заключаємо декларації. Не могли тільки пояснити обласній раді та управлінню охорони здоров’я те, чому в нас мала кількість декларацій. Це кричуще питання – кадрова політика. На сьогоднішній день ми маємо тільки 40% своїх лікарів, які можуть заключати декларації», – зауважив Павло Соловйов.

На це Юрій Кормишкін зазначив, що, на його думку, в країні створена система вступу до ВУЗів таким чином, щоб діти не навчались на батьківщині, а їхали отримувати освіту за кордон.

«Дитина, якщо поїде за кордон навчатись, вона вже не повернеться на зарплату в 3-4 тисячі гривень. І форму вступу необхідно змінити, тоді дитина зможе вступити до наших навчальних закладів, навчитись і прийти працювати. А у нас все сьогодні роблять для того, щоб діти не були в Україні, і не прийшли потім працювати ні в медицину, ні в освіту, ні в аграрну галузь. Треба з освіти починати. На сьогоднішній день всі кричать, що повинна бути зарплата в 15-20 тисяч гривень. І у медиків не може бути заробітна плата в 5 тисяч гривень. Він вчиться 8-9 років і приходить на зарплату в 5 тисяч гривень! Звісно, кожен лікар буде йти на те, щоб йому поклали зверху 20-30 гривень, бо йому годувати чимось потрібно дітей, або їх навчати», – вважає депутат облради Юрій Кормишкін.

Під час зустрічі за ініціативою Юрія Кормишкіна дитячому відділенню лікарні був вручений сертифікат на нове медичне обладнання: дві кушетки, три маніпуляційних столика, чотири сумки-холодильника, три юлайзера і одина медична шафа.

«Я пам’ятаю, що, коли я в останній раз був у вас, ми ходили по дитячому відділенню і дивилися, в яких умовах лікуються діти. Побачили, що бракує обладнання, і нам лікарі говорили, що було б добре, якщо ми змогли б придбати нові меблі в лікарню. Минулого разу ми подарували шафки, столики. Зараз же я хочу вручити сертифікат на медичне обладнання в рамках проекту «Наш край» з турботою про людей». Ми купили вам з обладнання все, що ви просили, загальною сумою на 33 тисячі гривень», — розповів Юрій Кормишкін.

Медики висловили вдячність і підкреслили важливість придбаного обладнання.

 

 

 

 

 

Теги: , , ,