«Наш край» закликає владу провести всі вибори в ОТГ одночасно із парламентськими

Партія «Наш край» уже п’ятий рік бере активну участь у децентралізації. Як партія мерів та місцевих господарників ми беремо участь у всіх виборах в ОТГ. Обрані депутати та голови ОТГ від «Нашого краю» активно втілюють цю реформу на практиці.

Децентралізація – одна з головним вимог нашого краю до кандидатів у Президенти, визначена чинним Президентом пріоритетом у реформуванні адміністративного устрою України. Незважаючи на перепони із боку деяких чиновників, це – одна із найефективніших реформ.

Сьогодні децентралізація має реальні, відчутні для людей результати: збільшення місцевих бюджетів, будівництво шкіл, лікарень, дитсадків, доріг, ремонт комунікацій та соціальної інфраструктури за місцеві кошти – все це стало можливо завдяки реформі. Реформа демонструє позитивні результати навіть у прифронтових районах, і це особливо важливо для громадян, які бачать позитивний розвиток та перспективу.

Партія закликає владу ухвалити рішення та провести всі вибори в ОТГ одночасно з парламентськими восени 2019 року.

Це підвищить явку виборців, залучить їх до реформи та значно заощадить час та кошти держбюджету.

Головне – ці вибори дадуть можливість обрати депутатів та голів ОТГ у тих областях, де чиновники постійно саботують прагнення громад до об’єднання.

Дані Моніторингу децентралізації влади та реформування місцевого самоврядування станом на 12 березня 2019 року свідчать, що вже 78 об’єднаних громад чекають на перші вибори, включаючи 45 ОТГ, де вибори не відбулися через воєнний стан. Загалом же в країні створено вже 848 об’єднаних громад. Разом з тим, у 96 районах досі немає жодної ОТГ.

За даними моніторингу, лідери і аутсайдери рейтингу областей щодо створення спроможних громад не змінилися. П’ятірка лідерів виглядає так: Житомирська, Запорізька, Дніпропетровська, Чернігівська, Хмельницька області. Найгірше з формуванням ОТГ у Вінницькій та Закарпатській областях.

Теги: , , , , , , ,